Reklama

Reklama

Nie żyje Weliczko Czołakow, czołowy bułgarski sztangista

W wieku 35 lat zmarł były czołowy bułgarski sztangista Weliczko Czołakow. Brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Aten w 2004 roku w kat. +105 kg był kiedyś zawieszony na cztery lata za doping.

O zgonie zawodnika oficjalnie poinformowały władze szpitala w mieście Smoljan.

Przyczyny zgonu nie podano, zostanie ujawniona dopiero po sekcji zwłok. Przedstawiciele rodziny sportowca przyznali jednak, że w ostatnim czasie miał on poważne problemy kardiologiczne i leczył się.

Czołakow jest drugim bułgarskim medalistą igrzysk w Atenach, który zmarł w młodym wieku. Dwa lata temu, także mając 35 lat, odszedł Milan Dobrew, złoty medalista w kat. 94 kg.

Zmarły w niedzielę zawodnik był w 2008 roku powołany do kadry Bułgarii na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jednak w Chinach nie wystartował, znalazł się bowiem w grupie jedenastu osób, które nie poddały się testom antydopingowym, co zakończyło się wycofaniem całego zespołu.

Reklama

Po upływie czteroletniej dyskwalifikacji Czołakow wystąpił o przyznanie mu obywatelstwa Azerbejdżanu i rozpoczął przygotowania do startu w igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Tam także nie wyszedł na pomost, powodem - jak oficjalnie podano - były problemy zdrowotne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL