Reklama

Reklama

"Nic nie odbierze nam Euro"

- Projekt Euro 2012 należy już do Polski i Ukrainy i nie ma takiej siły, która mogłaby go nam odebrać. Oczekujemy z optymizmem na raport UEFA, który zostanie ogłoszony 27 czerwca w Wiedniu - oznajmił wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Ireneusz Raś (PO).

- Zagrywki innych państw, jak w ostatnim czasie Francji, czy Włoch, że odbiorą nam organizację turnieju są niesmaczne, a nas motywują tylko do jeszcze większej pracy - dodał poseł PO.

Jak zapewniają posłowie, podkomisja, która zajmuje się Euro 2012

prężnie działa.

- Do końca roku jest jeszcze zaplanowanych ponad dwadzieścia spotkań, w tym drugiego lipca w Warszawie, a trzeciego na Ukrainie z prezydentem UEFA Michelem Platinim. Odbędzie się także rozmowa z prezesem spółki PL-2012 Marcinem Herrą, który ma przedstawić raport rozliczający tegoroczne ME w Austrii i Szwajcarii. Chcemy wiedzieć jak to tam wypadło, jakie są zyski, jakie były niebezpieczeństwa, co złego się działo - powiedział poseł Andrzej Biernat (PO).

Reklama

Raś dodał, że "w ciągu trzech miesięcy odwiedzimy wszystkie miasta, które mają organizować imprezę Euro 2012. Każde miasto dostanie od nas specjalny raport, w którym będą uwzględnione wszystkie mocne i słabe strony w przygotowaniach. Nie będzie taryfy ulgowej i wszyscy będą mocno atakowani".

Oprócz tego będą monitorowane wszystkie pola o największym czynniku ryzyka, przede wszystkim te dotyczące infrastruktury.

- Będziemy w stałym kontakcie m.in. z ministrem zdrowia, sprawiedliwości, kultury, infrastruktury, czy też z innymi służbami, które zajmują się poszczególnymi obszarami - powiedział Biernat.

Ukraina może liczyć na wsparcie Polski. "Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest to impreza dla całego kraju i dla naszych sąsiadów. W każdej kwestii mogą na nas polegać, tylko dzięki współpracy możemy odnieść sukces" - podkreślił Raś.

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu zapewnia, że na spotkaniu z Platinim będzie chciał uzyskać od niego jednoznaczne stanowisko w sprawie organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

- Prezydent UEFA jest bardzo często cytowany przez różne media, chcemy, by nam osobiście i jasno powiedział jaki jest jego stosunek do organizacji przez nas turnieju - oznajmił Raś.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL