NHL: Rekordowy Czerkawski

Mariusz Czerkawski był jednym z wyróżniających się zawodników meczu w Filadelfii. W 59 sekundzie dogrywki zdobył bramkę dla New York Islanders, decydującą o zwycięstwie nad Flyers 4:3. To był 25 gol Czerkawskiego w sezonie. Polak zapisał na swym koncie także 29 asyst i legitymuje się dorobkiem 54 punktów. To jego rekord w NHL.

Pod względem efektywności gry najlepszy dotąd dla polskiego hokeisty był sezon 1996-97, kiedy to w 76 meczach w barwach Edmonton Oilers zgromadził 47 punktów, za 26 bramek i 21 asyst.

Bilans Czerkawskiego w niedzielnym meczu uzupełnia punkt za asystę przy bramce Jamie Riversa. Gol ten doprowadził "Wyspiarzy" do remisu 3:3, a w konsekwencji do dogrywki, zakończonej wygraną gości.

Devils zremisowali wyjazdowy mecz z Calgary Flames 2:2. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Marca Savarda i Dereka Morrisa. Gole Jasona Arnotta (32. minuta) i Czecha Patrika Eliasza (49) zapewniły punkt drużynie Krzysztofa Oliwy (dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia). Polak ukończył spotkanie z zerowym dorobkiem - punktów, bramek, asyst, kar.