Reklama

Reklama

NFL. Super Bowl obejrzy 7500 zaproszonych przedstawicieli służb medycznych

55. Super Bowl, finał ligi futbolu amerykańskiego (NFL), ma obejrzeć 7 lutego na stadionie Raymonda Jamesa w Tampa na Florydzie 22 tysiące fanów oraz 7500 specjalnie zaproszonych przedstawicieli walczących z koronawirusem służb medycznych, już zaszczepionych.

Będą oni wybrani przez stanowe służby zdrowia.

Średnia cena biletu, które przedstawiciele służb medycznych otrzymają za darmo, to 2400 dol., co oznacza, że NFL rozda wejściówki za 18 mln dol.

"Tym gestem chcemy uhonorować pracowników służby zdrowia i podziękować za ich niezwykłą służbę podczas pandemii, także promować akcję szczepień" - powiedział komisarz NFL Roger Goodell.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Wcześniej amerykańskie media informowały, że na Super Bowl stadion w Tampa będzie mógł zostać zapełniony w 20 procentach (ok. 15 tys.). Teraz zwiększono tę liczbę (obiekt ma pojemność 65 tys.), ale wszystko ostatecznie będzie zależeć od rozwoju epidemii w stanie Floryda.

Obecnie tylko część zespołów NFL rozgrywa swoje spotkania w obecności fanów, wypełniających trybuny właśnie w ok. 20 procentach pojemności. Wszyscy widzowie muszą nosić maseczki.

olga/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL