NFL: Porażka Raiders, kłopoty Janikowskiego

Oakland Raiders przegrali z Denver Broncos 10:31 w ostatnim meczu 3. kolejki ligi futbolu amerykańskiego NFL. Jest to już druga porażka uczestnika Superbowl i druga na wyjeździe.

Cztery punkty dla Raiders zdobył strzałem z 41 jardów polski kopacz Sebastian Janikowski.

Kicker Raiders znów popadł w kłopoty z prawem. W sobotę został on aresztowany za wszczęcie bójki w jednym z barów w Walnut Creek koło San Francisco. Po uiszczeniu kaucji Janikowski został zwolniony z aresztu i był do dyspozycji trenera na mecz z Broncos.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Jeźdźców. Już po pierwszej kwarcie futboliści z Invesco Field prowadzili 21:0.

Raiders wygrali losowanie i wybrali odbiór piłki. Ronney Jenkins po wykopie gracza z Denver dobiegł z piłką do 25 jarda własnej połowy. Po karze wymierzonej przez sędziów zespół z Oakland rozpoczynał akcję z 15. jarda na swojej połowie. Po trzech nieudanych próbach przejścia do "first down", Shane Lechler wykopał piłkę na połowę Broncos, a Deltha O'Neal (odbierający wykop) przebiegł z nią na 40 jard swojej połowy.

Gospodarze z łatwością zdobywali terytorium, a kiedy byli na 18 jardzie połowy Raiders, Jake Plummer podał do Shannona Sharpe'a i ten zdobył touchdown. Po strzale za dodatkowy punkt zrobiło się 7-0, a na zegarze do końca kwarty zostało ponad 9 minut.

Po wykopie gości, Raiders znów nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Broncos. Trzy nieudane próby przejścia do "first down" i znów Lechler musiał wykopem (puntem) oddalić akcję z własnej połowy i tym samym oddać piłkę rywalom.

Chwilę później Plummer znów pięknym podaniem (44 jardy) uruchomił Ashleya Lelie i ten zdobył kolejne sześć punktów, po dodatkowym kopie było 14-0, a do końca kwarty zostały ponad 4 minuty. W ostatnich sekundach tej części gry, Plummer sam zdobył przyłożenie, kiedy akcja była rozgrywana 4 jardy od strefy touchdown i było 21-0.

W drugiej kwarcie Broncos podwyższyli prowadzenie po fieldgoalu Jasona Elama (24-0).

W trzeciej kwarcie zrobiło się 31-0 (touchdown Mike'a Andersona) , a Raiders wciąż mieli kłopoty ze sforsowaniem defensywy gospodarzy.

Kiedy już Jeźdźcom udało się dotrzeć do strefy końcowej Broncos do akcji wkroczył niezawodny Zack Crockett, który przepchnął się przez gąszcz obrońców i zdobył pierwsze punkty w meczu dla Raiders. Za dodatkowy punkt kopnął Sebastian Janikowski i na tablicy stadionu Invesco Field widniał wynik 31-7.

Ostatnie punkty w meczu zdobył Janikowski, którzy kopem z 41 jardów ustalił wynik spotkania na 31-10.

Futboliści Denver Broncos odpłacili się zatem Jeźdźcom, za dwie porażki w poprzednim sezonie.