NFL Europe: World Bowl dla Tunder, MVP dla Quinna !

Berlin Thunder zdobyli World Bowl, pokonując w finale NFL Europe rozegranym na Amsterdam ArenA Barcelona Dragons 24-17. Drużyna ze stolicy Niemiec sprawiła tym samym wielką niespodziankę, gdyż to najlepszy zespół sezonu regularnego Dragons był zdecydowanym faworytem do zdobycia trofeum.

Dla Thunder jest to pierwszy triumf w finale NFL Europe, wywalczony w pierwszym występie na tym etapie rozgrywek. Najbardziej wartościowym graczem finału (MVP) został quaterback zwycięzców Jonathan Quinn.

To właśnie Quinn (gracz Jacksonville Jaguars) był gwiazdą wieczoru, podając na trzy przyłożenia (łącznie 308 jardów). Jego wspaniałe 53-jardowe podanie do wide receivera Dwaune'a Jonesa 4 minuty przed końcem meczu zdecydowało o wygranej berlińczyków. W dramatycznej Dragons miały jeszcze szanse na wyrównanie na po dotarciu na linię 5 jardów przed pole punktowe Thunder nie byli w stanie zdobyć przyłożenia. W czwartej próbie (minutę przed końcem) podanie quaterbacka ekipy z Barcelony Jariousa Jacksona zostało zbite przez defensive enda Jona Harrisa, co oznaczało kres marzeń Dragons o tytule.

Spotkanie zaczęło się od 4 punktów dla Thunder, które zdobył aż 53-jardwoym field goalem Bentley Scott. Według regulaminu NFL Europe za celne kopnięcie z ponad 50 jardów przyznawane są 4 "oczka". W NFL każdy field goal wart jest 3 punkty.

Trzy field goale Jesusa Angoya wyprowadziły Dragons na 9-4, ale 46-jardowe podanie Quinna do Jonesa dało ekipie z Berlina przyłożenie i prowadzenie do przerwy 10-9 (próba zdobycia dodatkowych dwóch punktów nie powiodła się).

Osiem minut przed końcem III kwarty quaterback Barcelony Jackson wykonał 58-jardowe podanie na przyłożenie do Tony Simmonsa, a celny pass do Trevora Insleya dał Dragons dodatkowe dwa punkty i prowadzenie 17-10.

Jednak Quinn znalazł z 18 jardów wide receivera Amhada Meritta i wyrównał stan meczu (17-17) na niespełna 10 minut przed końcem gry.

Spotkanie na Amsterdam ArenA oglądało ponad 32 tysiące fanów.

Dowiedz się więcej na temat: Amsterdam | Arena | NFL