Reklama

Reklama

NFL: Debiut Janikowskiego na 46 jardów

W obecnosci ponad 64 000 widzów na krytym stadionie Trans World Dome w St.Louis, wystąpił po raz pierwszy w zawodowej drużynie futbolowej Oakland Raiders, polski kicker Sebastian Janikowski. Przeciwnikiem nowej drużyny Sebastiana był najlepszy zespół poprzedniego sezonu, zdobywca Superbowl i aktualny mistrz NFL, St. Louis Rams.

Mimo iż był to tylko mecz sparringowy, kibice Raiders z wielkim zainteresowaniem oczekiwali pierwszego w tym sezonie występu ich ulubionego zespołu, a w szczególności najgłośniejszego ich nabytku, "niegrzecznego" chłopaka rodem z Polski, Sebastiana Janikowskiego.

Reklama

Najpopularniejszy obecnie kicker w NFL, miał idealne warunki do zaprezentowania swoich możliwości, gdyż mecz odbywał się na krytym obiekcie, co wyklucza wpływ wiatru na lot piłki .

Polak nie wytrzymał chyba do końca presji jaka na nim ciąży, chociaż zaczął wyśmienicie. Na 4 sekundy przed końcem drugiej kwarty, Seb z odległosci 46 jardów uderzył bardzo precyzyjnie i jajowata piłka poszybowała dokładnie między słupki, zdobywając trzy punkty (przyznawane za celny field goal). Za swój "kop" dostał owacje i gratulacje od kolegów z drużyny.

Drugie próba Sebastiana nie było już tak efektowne, bowiem z odległości 35 jardów kopnięta piłka uderzyła w słupek, wracając na pole gry, za co, niestety, punktów Raiders nie zdobyli.

Oakland Raiders przegrali swój pierwszy sparring 17-31, pamiętać jednak należy, że grali na wyjeździe z bardzo groźnym rywalem, zdobywcą ubiegłorocznego Super Bowl. Kolejny sparing drużyna Janikowskiego rozegra w przyszłą niedzielę w Dallas z tamtejszymi Cowboys .

- Wiem, że Sebastian będzie lepszy niż dzisiaj, ale myślę, że w pierwszym jego oficjalnym występie po prostu zjadła go trema. Nie ukrywam, że oczekujemy od niego więcej - ocenił występ Polaka Jon Gruden, trener Raiders.

Sam Janikowski po meczu sprawiał wrażenie zadowolonego z debiutu: - Grałem dobrze, mogę kopać lepiej, ale dopiero zaczynam oswajać się z drużyną.

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji sezonu zasadniczego. Raiders zaplanowane mają jeszcze 3 sparingi, a już 3 września w pierwszym meczu mistrzowskim na swoim obiekcie podejmą San Diego Chargers.

Dowiedz się więcej na temat: mecz | Sebastian Janikowski | debiut | NFL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje