Reklama

Reklama

NFL. Cody Latimer trafił za kratki za użycie broni podczas pokera

Skrzydłowy drużyny NFL Wasington Redskins Cody Latimer trafił do aresztu. Policja z Denver zatrzymała go za użycie nietypowego atutu podczas gry w pokera, pod postacią broni palnej.

Na szczęście, podczas strzelaniny, jaką wywołał krewki futbolista nikt nie zginął.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, w trakcie prywatki w mieszkaniu Rodercika Englisha, w Colorado. Policja dopiero dziś w nocy polskiego czasu zdradziła szczegóły zajścia.

English przedstawił się policji jako najbliższy przyjaciel Latimera. Zeznał, że impreza była zakrapiana alkoholem, uczestniczyło w niej siedem-osiem innych osób, w tym dziewczyna Rodericka - Madi Shal.

Podczas gry w pokera Cody miał wyjąć pistolet i zagrozić, że wszystkich pozabija.

Reklama

Sytuacja została opanowana na krótko, gdy Latimer wyjął magazynek i opróżnił lufę. Później znowu uzbroił pistolet i oddał dwa strzały w kierunku Englisha, na szczęście chybił. Za to uderzył Rodericka w głowę bronią.

Wywiązała się szamotanina między panami, ale obaj się uspokoili. Po północy przyjechała policja, English został zabrany do szpitala na opatrzenie rany głowy, a Latimer do aresztu Hrabstwa Douglas. Wyszedł po wpłaceniu kaucji 25 tys. dolarów.

Jego adwokat Harvey Steinberg oświadczył, że Latimer został sprowokowany w najwyższym stopniu, jak to sobie można tylko wyobrazić. - Dlatego apeluję, by nie podejmować osądów, dopóki wszystkie okoliczności zdarzenia nie zostaną rozpoznane - powiedział.

Latimer zotał oskarżony o napad drugiego stopnia, nieuzasadnione użycie broni, strzały z broni, zabronione użycie broni i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Washington Redskins podpisał roczny kontrakt z Latimerem 25 marca. Cody ma już na koncie sześć sezonów w NFL, w tym cztery w New York Giants.  


MB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama