Reklama

Reklama

Neonaziści planują manifestację we Frankfurcie

Niemieccy neonaziści przygotowują manifestację, która ma się odbyć 17 czerwca we Frankfurcie nad Menem, z okazji meczu Iran - Portugalia w piłkarskich mistrzostwach świata.

Chcą wyrazić poparcie dla antysemickich wypowiedzi prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada - informuje tygodnik "Focus" w wydaniu, które ukaże się w poniedziałek.

Reklama

Manifestacja ma przebiegać pod hasłem "Spotkanie przyjaźni z prezydentem Ahmadineżadem", które nawiązuje do oficjalnego hasła mistrzostw świata: "Spotkanie przyjaźni" - dodaje "Focus", nie ujawniając źródła informacji.

Ultrakonserwatywny prezydent Iranu podobno wybiera się na mundial. W ostatnich miesiącach kilkakrotnie oświadczył, że holokaust był "mitem" wymyślonym przez Zachód, by usprawiedliwić powstanie państwa Izrael, za co spotkał się z potępieniem ze strony m.in. Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Ahmadineżad groził też, że Izrael może zostać zmieciony z mapy albo przeniesiony "z Palestyny do Europy, Stanów Zjednoczonych, do Kanady czy nawet na Alaskę".

W ubiegłą środę policja niemiecka zabroniła manifestacji neonazistowskiej partii NPD, która miała się odbyć 10 czerwca w Gelsenkirchen, nazajutrz po meczu Polska - Ekwador.

Dowiedz się więcej na temat: Frankfurt | neonaziści | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje