Ndabenkulu Ncube zagra w Jagiellonii

Jagiellonia pozyskała kolejnego zawodnika. Białostocki klub wypożyczył na rok z Darryn Textiles Africa United (Zimbabwe) 22-letniego napastnika Ndabenkulu Ncube, który przez ostatnie kilkanaście dni przebywał w stolicy Podlasia na testach.

Jeżeli zawodnik spełni oczekiwnia sztabu szkoleniowego Jagiellonia będzie miała prawo do skorzystania z opcji pierwokupu, a tym samym kontrakt zostanie przedłużony o kolejne trzy lata.

Reklama

Ncube do naszego kraju ściągnął występujący w klasie okręgowej KS Wisła, gdzie piłkarz grał przez półtora roku. Następnie czarnoskóry zawodnik przeszedł do pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała - w tym klubie w ciągu roku wystąpił w 13. meczach i strzelił dwa gole.

- Nie ma co teraz charakteryzować tego zawodnika. Boisko wszystko pokaże i oceni. Jeżeli zagra w meczach o stawkę, wówczas będzie można wyciągnąć wnioski na temat jego gry. Obecnie jest na to jeszcze za wcześnie - uważa trener Jagiellonii Michał Probierz.

W ubiegłym tygodniu na testach przebywali także Tomasz Ptak i Dawid Borys. Obaj wyjechali już z Białegostoku, jednak decyzja odnośnie ich przyszłości nie została jeszcze podjęta. - Muszę się spotkać z prezesem Cezarym Kuleszą i porozmawiać na temat tych zawodników - mówi Probierz.

Dowiedz się więcej na temat: jagiellonia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL