NBA: 42 punkty Crawforda

Świetna gra Jamala Crawforda, który zakończył mecz z dorobkiem 42 punktów, pomogła Chicago Bulls pokonać na własnym parkiecie Washington Wizards 100:86 w spotkaniu ligi NBA.

To najlepszy dorobek Crawforda w karierze. Koszykarz trafił w całym meczu 16 z 27 rzutów za dwa - i 5 z 7 za trzy punkty.

O wyniku spotkania zadecydowała trzecia kwarta, podczas której seria 12-2 pozwoliła Bulls wyjść na dziewięciopunktowe prowadzenie (72:63). W tym okresie Crawford zdobył aż 9 z wszystkich 12 punktów "Byków".

W drużynie gości najlepiej zagrał Larry Hughes, który zdobył 22 punkty.

Micheal Finley zdobył 24 punkty prowadząc w Dallas Mavericks do zwycięstwa nad Memphis Grizzlies 104:98. Finley trafił dwa kluczowe rzuty z końcówce meczu, w tym raz za trzy punkty i to on przesądził o piątej z rzędu porażce gości.

Grizzlies przeżyli chwilę grozy w ostatniej kwarcie, gdy podczas "timeout-u" na niespełna 5 minut przed końcem meczu zasłabł ich 70-letni trener Hubie Brown. Pomoc medyczna okazała się jednak skuteczna, szkoleniowiec doszedł do siebie i wytrwał na ławce do końca meczu.