Reklama

Reklama

Następcy mistrza skakali w Wiśle

Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) okazała się najlepsza w Wiśle-Łabajowie w czwartkowym konkursie skoków narciarskich cyklu Lotos Cup. Sędziowie ocenili jej skoki na 24,5 i 25 metrów na 125,7 pkt.

Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) okazała się najlepsza w Wiśle-Łabajowie w czwartkowym konkursie skoków narciarskich cyklu Lotos Cup. Sędziowie ocenili jej skoki  na 24,5 i 25 metrów na 125,7 pkt.

W klasyfikacji generalnej po czterech zawodach w konkurencji open prowadzi Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS), która w czwartek była druga - 120,0 pkt (skoki 23 i 24,5 m).

W pozostałych konkursach triumfowali: Damian Lasota (KS Wisła Ustronianka) - junior E (1997 i młodsi, Damian Żyła (LKS Klimczok Bystra) - junior D (1995/96), Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) - junior C (1993/94) oraz Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) - junior B (1991/92).

Zawody w skokach narciarskich, którego organizatorem jest Polski Związek Narciarski i Grupa Lotos "Szukamy następców Mistrza" zainicjowane zostały w 2004 roku są promocją skoków narciarskich wśród dzieci i młodzieży. Program powstał w 2004 roku z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i grupy Lotos S.A.

Reklama

Kolejną imprezę z tego cyklu gościć będzie w dniach 21-22 stycznia ponownie beskidzka miejscowość Wisła-Łabajów.

Wyniki 4. konkursu Lotos Cup w Wiśle-Łabajowie:

dziewczęta open

1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) 125,7 (24,5-25,0)

2. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS) 120,0 (23,0-24,5)

3. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) (15,0 - upadek)

klasyfikacja generalna po 4 z 8 konkursów

1. Pałasz 340 pkt

Szwab 340

3. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) 230

junior E (1997 i młodsi)

1. Damian Lasota (KS Wisła Ustronianka) 227,7 (36,0-36,0)

2. Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) 224,3 (36,0-34,5)

3. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) 223,0 (34,0-36,0)

klasyfikacja generalna po 4 z 8 konkursów

1. Jarząbek 300 pkt

2. Kabot 242

3. Paweł Wąsek (Olimpia Goleszów) 230

junior D (1995/96)

1. Damian Żyła (LKS Klimczok Bystra) 282,5 (42,5-42,5)

2. Krzysztof Leja (Start Krokiew Zakopane) 278,1 (42,0-41,5)

3. Bartłomiej Gąsienica-Laskowy (Start Krokiew Zakopane) 267,9 (41,0-40,5)

klasyfikacja generalna po 4 z 8 konkursów

1. Leja 360 pkt

2. Żyła 320

3. Bartłomiej Gąsienica-Laskowy (Start Krokiew Zakopane) 230

junior C (1993/94)

1. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) 229,5 (67,5-65,0)

2. Aleksander Zniszczoł (Wisła Ustronianka) 227,9 (66,5-64,5)

3. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka) 227,7 (65,5-63,5)

Klasyfikacja generalna po 4 z 8 konkursów

1. Byrt 320 pkt

2. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) 285

3. Gąsienica 280

junior B (1991/92)

1. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) 227,2 (66,0-64,5)

2. Andrzej Szlembarski (Start Krokiew Zakopane 225,3 (66,5-63,0)

3. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) 222,6 (65,5-63,5)

Klasyfikacja generalna po 4 z 8 konkursów

1. Szlembarski 320 pkt

2. Ścisłowicz 269

3. Piotr Szczepaniak-Krupowski (Start Krokiew Zakopane) 229

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL