Reklama

Reklama

Nasi piłkarze przed ostatnim sprawdzianem

Za tydzień rozpocznie się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski. Kadrowicze Leo Beenhakkera spotkają się w Warszawie, skąd przeniosą się do Bydgoszczy, gdzie w środę 12 sierpnia zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z Grecją (godz. 20.30).

- Pierwsi piłkarze zapewne zameldują się w Warszawie już w niedzielę wieczorem, ale granicznym terminem ich przyjazdu jest godz. 15 w poniedziałek 10 sierpnia. Tego dnia odbędzie się też jeden trening. Następnego dnia po śniadaniu wyruszymy autokarem do Bydgoszczy - poinformowała rzeczniczka prasowa reprezentacji Marta Alf.

Jeszcze w lipcu selekcjoner Leo Beenhakker ogłosił listę 30 piłkarzy, którzy mogą liczyć na powołanie na spotkanie z Grecją. - Prawdopodobnie w środę trener zredukuje tę grupę do 18-20 nazwisk - wyjaśniła Alf.

Reklama

Holender miał ostatnio kłopoty z kolanem i z tego powodu opóźnił przylot do Polski. - Trener zjawi się w Warszawie pod koniec tygodnia, na pewno przed zaplanowaną na weekend kolejką ligową, bo chciałby osobiście zobaczyć jakieś mecze - dodała.

Jednym z piłkarzy powołanych do kadry jest Ludovic Obraniak z francuskiego OSC Lille, któremu niedawno potwierdzono polskie obywatelstwo. - Jego klub gra mecz ligowy dopiero w niedzielę wieczorem, więc do Polski dotrze pewnie najwcześniej w poniedziałek w południe - poinformowała.

Na kłopoty z pachwiną narzeka Ireneusz Jeleń. - Informacje o jego kłopotach zdrowotnych docierają do nas z prasy. Wiem, że próbował się z nim już skontaktować lekarz kadry Jacek Jaroszewski, by od piłkarza dowiedzieć się wszelkich szczegółów. Dopiero po ich rozmowie będzie więcej wiadomo na temat udziału Jelenia w zgrupowaniu i meczu z Grecją - stwierdziła rzeczniczka drużyny narodowej.

Mecz z Grecją będzie jedynym sprawdzianem biało-czerwonych przed jesiennymi spotkaniami eliminacyjnymi, które zadecydują o awansie do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Czytaj także:

POWAŻNE OSŁABIENIE KADRY LEO!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL