Reklama

Reklama

Narty, koncert, aukcja - tak możesz pomóc Michałowi

31 stycznia, zjeżdżając na stoku narciarskim w Lubomierzu, 7 lutego podczas koncertu w krakowskim hotelu Qubus i od wtorku na Allegro będziecie mogli pomóc siedmiolatkowi Michałowi Tokarczykowi, który cierpi na niedowład kończyn.

Zbliża się tegoroczny finał akcji "Krzysiek Pomaga Pomagać", w której krakowski biegacz - Krzyś Graczyk wspomaga potrzebujące tego dzieci. W tym roku wybór padł na Michała Tokarczyka.

Akcja "Krzysiek Pomaga Pomagać" została zainaugurowana podczas Biegu Sylwestrowego w Krakowie. Krzysiu i towarzyszące mu osoby wystartowały w koszulkach z napisem: "Pomoc dla Michała".

- Michał Tokarczyk ma siedem lat i bardzo dużo energii oraz ogromną ciekawość świata. Michał wprawdzie porusza się samodzielnie, ale nie na dwóch nogach, po prostu raczkuje. Rodzice walczą o to, żeby się poruszał w pionie, choćby z jakimś chodzikiem - opowiada Krzyś Graczyk.

Reklama

Michał ma znacznie ograniczoną możliwość chodzenia z powodu wad rozwojowych, spastyczności mięśni. Choruje na niedowład spastyczny czterokończynowy. Prawa noga jest krótsza. Michał chodzi na palcach nie stawiając całej stopy.

Trwa zbiórka funduszy na zabieg fibrotomi, który zdecydowanie poprawi komfort życia chłopaka. Operacja pochłonie 10 900 zł.

Datki na zabieg Michała w każdej chwili można kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank BPH S.A: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 7867 Tokarczyk Michał Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Aby przekazać 1% podatku wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:

KRS: 0000037904,

a w polu "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE": 7867 Tokarczyk Michał JakubSlalom na Ski Lubomierz z pomocowymi cegiełkami dla MichałaDrugim i jakże ważnym etapem pomocowej akcji są zawody narciarskie, jakie 31 stycznia o godz. 11, w ośrodku Ski Lubomierz (http://www.lubomierz.com/), zorganizuje MOZN i Klub Narciarski Yeti, w którym startował Krzysztof Graczyk. 

Będziecie mogli sprawdzić się w slalomie gigancie na nartach lub na snowboardzie.Zapisy elektronicznie przyjmowane są do 28 stycznia (maile należy słać na adres: biuro@mozn.pl) lub w biurze zawodów 31 stycznia.

By wystartować, należy wykupić cegiełkę za 30 zł, które wesprze akcję pomocową.


Na finiszu zagrają Styła i Ścierański

Finałem akcji "Pomoc dla Michała" będzie koncert, z udziałem m. in. Ryszarda Styły i Krzysztofa Ścierańskiego, który odbędzie się 7 lutego w Hotelu Qubus, ul. Nadwiślańska 6 (http://www.qubushotel.com/pl/hotele/krakow/1/) początek o godz. 20.00. Licytacja na rzecz Michała, prowadzona przez Mateusza Janickiego i Wojciecha Leonowicza, odbędzie się w czasie koncertu. Rezerwacje wejściówek elektronicznie przez formularz, albo w hotelu przed koncertem 7 lutego.

Informacje poniżej w zaproszeniu:


Podczas koncertu licytować będzie można takie atrakcje, jak:

- Zestaw kolarski zwycięzcy etapu na Vuela a Espana - Przemysława Niemca z grupy Lampre,

- zestaw filatelistyczny: "Złoci medaliści z Soczi" z autografami Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki,
- szlafrok bokserski Tomasza Adamka,

- fragment narty Kamila Stocha, na której zdobył mistrzostwo świata w 2013 roku,

Pełne zestawienie przedmiotów!


Wartościowe nagrody będą na Allegro

Niezależnie od powyższych imprez, już od wtorku zbierane będą środki, za pośrednictwem aukcji na Allegro, gdzie licytowane będą:

- Zestaw kolarski Rafała Majki. Koszulka okolicznościowa 71. Tour de Pologne 2014 oraz bidon. Na obu autograf kolarza. Rafał Majka zajął 7. miejsce w wyścigu Giro d’Italia w 2013 r., zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de France w 2014 r. oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne w 2014 r. Aktualnie jest kolarzem grupy Tinkoff-Saxo. Zaczynał  karierę w "Krakusie" Swoszowice - podobnie jak Tomasz Marczyński. Chłopaki z "Krakusa" pomagają!

- Koszulka kolarska Tomasza Marczyńskiego z jego autografem. Tomasz Marczyński był mistrzem Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego w 2007 r. oraz mistrzem Polski w wyścigu indywidualnym na czas w 2011 r. Aktualnie jest kolarzem grupy Torku Sekerspor. Zaczynał  karierę w "Krakusie" Swoszowice - podobnie jak Rafał Majka. Chłopaki z "Krakusa" pomagają!

- Plastron Sylwii Jaśkowiec z igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 r., z autografami polskich reprezentantek oraz zdjęcie biegaczki z jej autografem. Sylwia Jaśkowiec zdobyła w Soczi 5. miejsce w sprincie drużynowym w stylu klasycznym.

- Zdjęcie Sylwii Jaśkowiec z jej autografem. Sylwia Jaśkowiec wywalczyła na igrzyskach olimpijskich w Soczi 5. miejsce w sprincie drużynowym w stylu klasycznym. 

- Koszulka piłkarska Wisły Kraków z autografami piłkarzy. Drużyna Wisły  jest 13-krotnym mistrzem Polski i 4-krotnym zdobywcą Pucharu Polski. W ostatnim sezonie (2013/2014) zajęła 5. miejsce.

- Weekend (2 noclegi) dla 2 osób z wyżywieniem (śniadania i obiado-kolacje) w pensjonacie "Czarda" w Szczawnicy. Oferta ważna do końca 2015 roku z wyjątkiem 1 - 3 maja, 1 lipca - 31 sierpnia. Wskazana wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: http://www.czarda.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne