Reklama

Reklama

Najlepsi skoczkowie w Kulm

W sobotę i niedzielę w Bad Mitterndorfie/Tauplitz odbędą się pierwsze w tym sezonie konkursy Pucharu Świata w lotach narciarskich.

Rekord obiektu Kulm należy od 31 stycznia 2003 roku do Niemca Svena Hannawalda i wynosi 214 metrów.

Pozostałe dwa konkursy Pucharu Świata na skoczni mamuciej przeprowadzone zostaną na Velikance w Planicy na zakończenie sezonu 19 i 20 marca.

W Bad Mitterndorf zobaczymy trzech polskich skoczków. Oprócz Adama Małysza swoje umiejętności na mamuciej skoczni sprawdzą Robert Mateja i Mateusz Rutkowski.

"Na co liczymy tym razem? Adam powinien walczyć o miejsce w pierwszej szóstce, choć loty nie są jego domeną. Pozostała dwójka niech pobije rekordy życiowe, to byłoby na mamucie bardzo ważne" - wyznał na łamach "Dziennika Zachodniego" Paweł Włodarczyk, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama

Obiekt Kulm, o punkcie konstrukcyjnym K?185, jest największą naturalną mamucią skocznią świata. Puchar Świata wraca na nią po dwóch latach przerwy. 1 lutego 2003 wygrał tu Florian Liegl przed Hannawaldem i Małyszem. Dzień później zwyciężył Hannawald, pokonując Liegla i Mattiego Hautamaeki. Małysz był wtedy czwarty.

Program konkursu na skoczni Kulm:
Czwartek
Oficjalny trening - godz. 11.00
Piątek
Seria próbna - godz. 11.30
Kwalifikacje - godz. 13.45
Sobota
Seria próbna - 11.30
Pierwsza seria konkursowa  godz. 13.45
Niedziela
Seria próbna - 11.30
Pierwsza seria konkursowa - godz. 13.45

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL