Najdłuższy wyścig Europy

Dariusz Baranowski (DHL Author) wygrał w niedzielę najdłuższy obecnie wyścig kolarski w Europie - Pomorski Klasyk, zorganizowany na liczącej 298 kilometrów trasie wokół Bytowa.

Pokonanie tego dystansu zajęło Baranowskiemu ponad 8 godzin. Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne wyprzedził Krzysztofa Jeżowskiego o 39 sekund oraz Piotra Zaradnego o 58 sekund.

- Cieszę się, że wróciłem do dobrej dyspozycji - powiedział zwycięzca. 3

6-letni Baranowski jest jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kolarzy, a powrócił do peletonu po rocznej przerwie.

Baranowski ostatnie 30 kilometrów przejechał samotnie. Wcześniej przez wiele kilometrów towarzyszył mu Grzegorz Żołędziowski z Legii, który nie wytrzymał jednak trudów wyścigu i dojechał do mety na 11. pozycji.

Na starcie wyścigu stanęło 27 kolarzy. Mimo ogromnego upału tylko dwóch zeszło z trasy.