Reklama

Reklama

Na Piękną Górę w Gołdapii kolejką krzesełkową

Milion złotych kosztowała kolej krzesełkowa w ośrodku Piękna Góra w Gołdapi. Powstała przy jednym ze stoków o długości 750 metrów. Ma obecnie 80 krzesełek. W północnej Polsce jest coraz więcej możliwości do uprawiania narciarstwa, nie tylko biegowego.

Jak poinformował właściciel ośrodka Mirosław Rudziewicz, kolej istniała przez krótki okres zaraz po 2000 roku, ale ośrodek został potem zamknięty.

"To jedyna kolej krzesełkowa w północnej Polsce; takie są jedynie w górach" - zaznaczył Rudziewicz, który ją zmodernizował.

Ośrodek Piękna Góra oraz WOSiR Szelment k. Suwałk to dwa duże obiekty narciarskie w północno-wschodniej części kraju, które robią furorę wśród mieszkańców, a także obywateli Rosji i Litwy. W niektóre weekendy na stokach jest tak tłoczno, że trzeba czekać w kolejce, by poszusować.

Reklama

Ośrodek Szelment ma siedem tras narciarskich o różnym stopniu trudności i długości. W Gołdapi są trzy, w tym najdłuższa w regionie (750 m) oraz czwarta do nauki. W Szelmencie jest także trasa biegowa, a w Gołdapi tor saneczkowy.

W woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim trwają obecnie ferie zimowe. Wielu uczniów korzysta w tym czasie ze stoków narciarskich, na których leży od 70 do 120 cm śniegu. Jest mroźno i biało.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy