Reklama

Reklama

MŚ w windsurfingu foil. Triumf Allena w Pucku, Rutkowski drugi, Brzozowski trzeci

Australijczyk Steve Allen został w Pucku mistrzem świata w klasie Formuła Windsurfing Foil. Kolejne miejsca na podium obsadzili polscy żeglarze - drugi był Maciej Rutkowski, a trzeci Wojciech Brzozowski. W regatach rywalizowało 57 deskarzy z 15 krajów.

W sumie od poniedziałku do piątku na Zatoce Puckiej rozegrano 21 wyścigów, z których sześć zakończyło się triumfem Allena. Cztery razy zwyciężył kolejny w klasyfikacji generalnej 28-letni Maciej Rutkowski, który tracił do starszego o 18 lat Australijczyka tylko punkt.

Polak nie miał jednak już szansy na wyprzedzenie rywala. O ile wcześniej deskarze rywalizowali w świetnych warunkach, o tyle ostatniego dnia imprezy wiatr całkowicie "siadł" i w sobotę nie rozegrano żadnego wyścigu.

Trzecie miejsce wywalczył Wojciech Brzozowski, natomiast czwarty był trener kadry biało-czerwonych w olimpijskiej klasie RS:X i brązowy medalista igrzysk z Londynu w 2012 roku Przemysław Miarczyński.

Reklama

W zawodach wzięli także udział jego podopieczni - dziewiątą lokatę zajął Paweł Tarnowski, a Piotr Myszka został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Kobiety ścigały się razem z mężczyznami. Najlepsza okazała się mistrzyni olimpijska sprzed siedmiu lat ze stolicy Wielkiej Brytanii w klasie RS:X 34-letnia Hiszpanka Marina Alabau, która w łącznej klasyfikacji uplasowała się na 32. miejscu. Druga była jej młodsza o dziewięć lat siostra Blanca, a trzecia Maja Dziarnowska.

Niewykluczone, że windsurfing foil znajdzie się w programie igrzysk w 2024 roku w Paryżu.

Autor: Marcin Domański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne