Reklama

Reklama

MŚ w tenisie stołowym - rewelacyjni Brazylijczycy odpadli w ćwierćfinale

Brazylijscy tenisiści stołowi Cazuo Matsumoto i Thiago Monteiro byli bliscy zdobycia pierwszego medalu dla tego kraju w mistrzostwach świata. W ćwierćfinale debla przegrali w Suzhou 3:4 z Lee Sangsu i Seo Hyundeok z Korei Południowej.

W nowym sezonie superligi Matsumoto będzie występował w Enerdze-Manekin Toruń.

Do strefy medalowej awansowali wyłącznie Azjaci - Lee Sangsu, Seo Hyundeok zagrają o finał z Chińczykami Xu Xinem i Zhangiem Jike, a rywalem Japończyków Kenty Matsudairy i Koki Niwy będzie inna para gospodarzy - Fan Zhendong, Zhou Yu. Przed dwoma laty w Paryżu Zhou Yu zdobył brąz w czempionacie globu w duecie z Wang Liqinem.

Broniący tytułu Tajwańczycy Chen Chien-An i Chuang Chih-Yuan odpadli tym razem w ćwierćfinale, po porażce z Francuzami Simonem Gauzy i Emmanuelem Lebessonem 0:4. Z kolei rozstawieni z numerem pierwszym Tajwańczycy Chiang Hung-Chieh i Huang Sheng-Sheng (zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz) zostali wyeliminowani również w 1/16 finału przez Jakuba Dyjasa (Fortuna Passau) i Daniela Góraka (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Reklama

Brazylijczyków zabraknie na podium MŚ, ale pierwszy medal w historii kobiecego polskiego tenisa stołowego wywalczy Li Qian (KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg). W czwartek awansowała do półfinału debla z inną pingpongistką urodzoną w Chinach Li Jie. Ona z kolei reprezentuje Holandię, która do tej pory nie miała w ogóle "krążka" w tej imprezie. Trenerami tego duetu są pochodząca z Rosji, a od wielu lat mieszkająca w Holandii Elena Timina oraz Zbigniew Nęcek, odkrywca talentu Li Qian. O finał zagrają dopiero w niedzielę, ostatnim dniu chińskich zawodów.

Wyniki ćwierćfinałów gry podwójnej mężczyzn:

Xu Xin, Zhang Jike (Chiny) - Masataka Morizono, Yuya Oshima (Japonia) 4:3 (9:11, 11:8, 11:7, 9:11, 10:12, 11:9, 12:10)

Lee Sangsu, Seo Hyundeok (Korea Płd.) - Cazuo Matsumoto, Thiago Monteiro (Brazylia) 4:3 (11:6, 6:11, 6:11, 11:5, 11:7, 6:11, 11:7)

Fan Zhendong, Zhou Yu (Chiny) - Jung Youngsik, Kim Minseok (Korea Płd.) 4:0 (15:13, 13:11, 11:5, 11:8)

Kenta Matsudaira, Koki Niwa (Japonia) - Kim Hyok Bong, Pak Sin Hyok (Korea Płn.) 4:0 (11:3, 11:7, 12:10, 16:14)

półfinały - sobota, 2 maja

Xu Xin, Zhang Jike (Chiny) - Lee Sangsu, Seo Hyundeok (Korea Płd.)

Fan Zhendong, Zhou Yu (Chiny) - Kenta Matsudaira, Koki Niwa (Japonia)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama