Reklama

Reklama

MŚ w szermierce - drużyna florecistek na dziesiątym miejscu

Polskie florecistki przegrały w 1/8 finału z Kanadyjkami 34:45 i nie awansowały do czołowej ósemki turnieju drużynowego w szermierczych mistrzostwach świata w Lipsku.

Polskie florecistki przegrały w 1/8 finału z Kanadyjkami 34:45 i nie awansowały do czołowej ósemki turnieju drużynowego w szermierczych mistrzostwach świata w Lipsku.

"Biało-czerwone", w składzie: Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk (obie KU AZS-UAM Poznań), Martyna Jelińska i Marta Łyczbińska (obie Budowlani Toruń), rozpoczęły zmagania od 1/8 finału i pojedynku z Kanadyjkami.

Choć Polki były rozstawione z numerem 10., a rywalki z siódmym, to faworytkami były zawodniczki trenera Pawła Kantorskiego, zwłaszcza po dobrym występie indywidualnym Walczyk, która zajęła szóste miejsce, i sklasyfikowanej na 14. pozycji H. Łyczbińskiej. Najlepsza z florecistek spod znaku Klonowego Liścia - Kelleigh Ryan - była 25.

Mecz nie rozpoczął po myśli "Biało-czerwonych" - Walczyk przegrała w 1. rundzie z Alanną Goldie 1:5. Kanadyjka, która zajmuje 39. lokatę w klasyfikacji florecistek, później równie wysoko wygrała dwie swoje pozostałe walki i w całym spotkaniu zanotowała plus 16 trafień. Losów rywalizacji nie odwróciła też zmiana w polskim zespole - po pierwszym pojedynku Jelińską zastąpiła Marta Łyczbińska.

Reklama

- Nie leży nam ta Kanada, nie możemy od dłuższego czasu rozgryźć tej drużyny. Goldie i Eleanor Harvey zawsze świetnie spisują się w tych meczach, nie potrafimy jako zespół znaleźć na nich recepty i nad tym trzeba się zastanowić - powiedział obserwujący zmagania w Lipsku Ryszard Sobczak, dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego, a w przeszłości znakomity florecista.

W spotkaniach o miejsca 9-12 Polki najpierw pokonały wyżej notowane Koreanki 45:39.

- Dziewczyny były mocno skoncentrowane, ale Koreanki miały chyba w głowach niespodziewaną dla nich porażkę z Chinkami 38:45, która kosztowała je miejsce w "ósemce" - dodał Sobczak.

W pojedynku o dziewiątą lokatę "Biało-czerwone" uległy Węgierkom 43:44 i powtórzyły wynik sprzed roku z Rio.

W pojedynku o złoto Włoszki nie dały szans Amerykankom. Te z kolei niespodziankę sprawiły w półfinale, w którym pokonały broniące tytułu Rosjanki 45:42. "Sborna" tym razem musiała się zadowolić brązem, po wygranej z zespołem gospodarzy 45:29.

W poniedziałek o medale rywalizują również drużyny szablistów. Polacy nie zakwalifikowali się do najlepszej "16" i zostali sklasyfikowani na 18. miejscu.

Wyniki:

ćwierćfinały

Włochy - Japonia 45:25

Niemcy - Francja 45:40

USA - Chiny 45:30

Rosja - Kanada 42:36

półfinały

Włochy - Niemcy 45:34

USA - Rosja 45:42

o 3. miejsce

Rosja - Niemcy 45:29

finał

Włochy - USA 45:25

Kolejność:

 1. Włochy

   (Arianna Errigo, Alice Vopli, Camilla Mancini, Martina Batini)

2. USA

   (Nicole Ross, Lee Kiefer, Nzingha Prescod, Margaret Lu)

3. Rosja

   (Inna Derigłazowa, Swietłana Tripapina, Adelina Zagidulina, Anastazja Iwanowa)

4. Niemcy

5. Francja

6. Kanada

7. Chiny

8. Japonia

9. Węgry

10. Polska

   (Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Martyna Jelińska)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy