MŚ w podnoszeniu ciężarów. Joanna Łochowska piąta

Jednego kilograma zabrakło Joannie Łochowskiej do podium mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w amerykańskim Anaheim. Polka w dwuboju kategorii 53 kg uzyskała 198 kg i zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Sopita Tanasan z Tajlandii - 210 kg.

Łochowska (UKS Zielona Góra) w rwaniu miała wynik 87 kg (miesiąc temu na mistrzostwach Polski w Zamościu - 89 kg), a w podrzucie 111 kg.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Tanasan 210 kg, mistrzyni olimpijska z Rio w 48 kg, przed Kristiną Szeremetową (Turkmenistan) 204 i Hidilyn Diaz (Filipiny) 199.

Wagą ciała polska sztangistka przegrała z Supattrą Kaewkhong (Tajlandia) 198 kg.

W wadze 58 kg złoty medal zdobyła Kuo Hsing-Chun (Tajwan) 240 kg. Katarzyna Kraska (Budowlani Opole), która dzień wcześniej była czwarta w słabszej grupie B, ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji - 190 kg.