Reklama

Reklama

MŚ w lotach: Szóstka Polaków na Planicę

Adam Małysz, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Marcin Bachleda i Rafał Śliż znaleźli się w reprezentacji na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które pod koniec tygodnia odbędą się w słoweńskiej Planicy.

W ostatniej chwili Kruczek dokonał zmiany. W miejsce Krzysztofa Miętusa powołał Bachledę.

We wtorek polscy skoczkowie po raz ostatni trenowali w Wiśle, a w środę wyjadą do Słowenii. Już na miejscu trener kadry Łukasz Kruczek wybierze czwórkę, którą zgłosi do udziału w konkursie indywidualnym (piątek, sobota). W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Kibice skoków już szykują się na pojedynek Adama Małysza z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcarem Simonem Ammannem. Uczestnicy jednego z internetowych plebiscytów uważają, że dwukrotny wicemistrz olimpijski z Vancouver Małysz ma największe szanse (38 procent) na wygranie mistrzostw w Planicy. 25 procent stawia na reprezentanta gospodarzy Roberta Kranjca, a trzynaście na Austriaka Gregora Schlierenzauera. Tylko sześć procent jest zdania, że na najwyższym stopniu podium może znaleźć się ktoś z trójki: Ammann lub Norwegowie Anders Jacobsen i Johann Remen.

Reklama

Złoty medal MŚ w lotach przed dwoma laty w niemieckim Oberstdorfie zdobył Schlierenzauer, wyprzedzając kolegę z reprezentacji Martina Kocha i Fina Janne Ahonena. Małysz był dziewiąty. W konkursie drużynowym, który w programie MŚ pojawił się po raz pierwszy w 2004 roku, triumfowali Austriacy przed Finami i Norwegami. Polacy zajęli 10. miejsce.

Rekordzistą obiektu w Planicy (HS 215 m) jest Norweg Bjoern Einar Romoeren, który w 2005 roku poszybował na odległość 239 m. Tego samego roku wynik o metr lepszy miał Ahonen, który jednak nie ustał skoku. Małysz w 2003 roku dwukrotnie skoczył tam 225 m, co jest jego rekordem życiowym.

Dwukrotnie tytuł mistrza świata w konkursie indywidualnym w lotach zdobyli Szwajcar Walter Steiner oraz Niemiec Sven Hannawald. Obaj dwa razy zostali też wicemistrzami. Rekordzistą pod względem liczby zdobytych medali jest Fin Matti Nykaenen, który w latach 1982-1990, 5-krotnie stanął na podium - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe krążki.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w lotach narciarskich:

Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka)

Stefan Hula (LZS Sokół Szczyrk)

Kamil Stoch (KS Poroniec Poronin)

Marcin Bachleda (TS Wisła Zakopane)

Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka)

Kamil Stoch (KS Poroniec Poronin)

Program mistrzostw:

czwartek, 18 marca

9.00 - pierwsza seria treningowa

10.00 - druga seria treningowa

11.00 - kwalifikacje

piątek, 19 marca

14.15 - seria próbna

15.15 - pierwsze i druga seria konkursowa

sobota, 20 marca

9.00 - seria próbna

10.15 - trzecia i finałowa seria konkursowa

niedziela, 21 marca

9.00 - seria próbna konkursu drużynowego

10.15 pierwsza i finałowa seria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje