Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie górskim: Sławomir Łukasik dziesiąty

Sławomir Łukasik (niestowarzyszony) zajął dziesiąte miejsce w zjeździe juniorów w ostatnim dniu mistrzostw świata kolarzy górskich w szwajcarskim Champery. Był jedynym reprezentantem Polski, który w niedzielę stanął na starcie.

Champery pożegnało uczestników mistrzostw mgłą, a potem ulewą. Warunki były wybitnie niesprzyjające do rozegrania najbardziej niebezpiecznej, obok fourcrossu, konkurencji - zjazdu (downhill), który odbywał się na trasie uważanej za jedną z najtrudniejszych na świecie. I znów, jak podczas treningów, śmigłowiec zabierał do szpitala poturbowanych.

W trudnych warunkach dobrze poradził sobie Łukasik. "Dziesiąte miejsce to świetny wynik, wart podkreślenia. W elicie nie mamy takiego zawodnika. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz polski zjazdowiec zakwalifikował się w Pucharze Świata do najlepszej osiemdziesiątki" - ocenił trener fourcrossowców Andrzej Skrzypczak.

Reklama

Specjalizujący się w zjeździe zawodnicy przyjechali do Szwajcarii bez trenera. Zgłoszeni wcześniej w elicie Arkadiusz Perin i Michał Gzela ostatecznie nie wystartowali. Drugi junior Aram Raoof w piątek w oficjalnym treningu uzyskał 50. wynik, ale doznał kontuzji kolana i zakończył udział w zawodach.

W niedzielę rozegrano również finały trialu na rowerach z dużymi kołami. Po raz czwarty mistrzem świata elity został Belg Kenny Belaey. Wśród juniorów najlepiej po skałach, belkach i równoważniach skakał Francuz Marius Merger. Polacy nie zakwalifikowali się do ścisłych finałów, zarezerwowanych dla ośmiu najlepszych.

22. mistrzostwa świata w kolarstwie górskim biało-czerwoni zakończyli z dorobkiem dwóch srebrnych medali, które wywalczyli Maja Włoszczowska i młodzieżowiec Marek Konwa. Za rok gospodarzem kolejnych będzie austriacki Leogang.

Wyniki niedzielnych finałów:

zjazd (downhill)

juniorki

1. Manon Carpenter (Kanada) 5.11,54

2. Agnes Delest (Francja) strata 14,45 s

3. Lauren Rosser (Kanada) 17,24

juniorzy

1. Troy Brosnan (Australia) 3.51,50

2. David Trummer (Austria) strata 12,18 s

3. Guillaume Cauvin (Francja) 19,29

...

10. Sławomir Łukasik (Polska) 31,06

elita kobiet

1. Emmeline Ragot (Francja) 4.54,02

2. Rachel Atherton (W. Brytania) strata 15,29 s

3. Claire Buchar (Kanada) 27,95

elita mężczyzn

1. Danny Hart (W. Brytania) 3.41,98

2. Damien Spagnolo (Francja) strata 11,69 s 3. Samuel Blenkinsop (Nowa Zelandia) 12,99

trial, rowery z kołami 26-calowymi:

elita mężczyzn

1. Kenny Belaey (Belgia) 25 pkt

2. Benito Ros (Hiszpania) 39

3. Marc Caisso (Francja) 39

...

22. Paweł Reczek (Polska)

juniorzy

1. Marius Merger (Francja) 36 pkt

2. Yann Dunant (Francja) 43

3. Robin Fix (Niemcy) 44

...

19. Piotr Surga (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje