Reklama

Reklama

MŚ w Kajakarstwie: Polacy z kwalifikacją olimpijską

Polscy kajakarze górscy wywalczyli w sobotę w mistrzostwach świata w Lee Valley pod Londynem po jednej kwalifikacji olimpijskiej dla kraju w konkurencjach C2 oraz K1 kobiet. W drużynie zawodnicy startujący w C2 sięgnęli po brązowy medal.

Do finału C2 biało-czerwoni awansowali w komplecie, czym już zapewnili sobie paszport do Rio de Janeiro. Marcin Pochwała i Piotr Szczepański zajęli ostatecznie siódme miejsce, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak - ósme, a Filip i Andrzej Brzezińscy, drudzy w półfinale, zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji. Mistrzami świata zostali Niemcy Franz Anton i Jan Benzien.

"Będziemy mieli kłopot, kogo wysłać na igrzyska. Możemy tylko jedną osadę, a mamy trzy na bardzo wyrównanym poziomie. Ale na pewno niektórzy chcieliby się z nami zamienić, bo mamy kłopot bogactwa" - powiedział PAP prezes PZKaj. Józef Bejnarowicz.

Reklama

Niespodzianką był brak w finale osad z Czech i Słowacji. Słowaccy bracia bliźniacy Peter i Pavol Hochschornerowie, trzykrotni mistrzowie olimpijscy (2000, 2004, 2008) odpadli w półfinale, uzyskując 12. rezultat. Na pocieszenie zdobyli dla swojego kraju miejsce startowe na igrzyskach w Rio.

Kilka godzin później trzy polskie osady C2 wywalczyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej (konkurencja nieolimpijska). Zwyciężyli zdecydowanie Francuzi.

W K1 kobiet Natalia Pacierpnik została wyeliminowana w półfinale z 23. wynikiem, lecz to wystarczyło do uzyskania przepustki olimpijskiej. Po jednej kwalifikacji zdobywały bowiem przedstawicielki 15 najlepszych krajów. Złoty medal wywalczyła Czeszka Katerina Kudejova, a drugi najcenniejszy krążek zdobyła z koleżankami w drużynie. Polki nie startowały.

W niedzielę odbędą się półfinały i finały w C1 mężczyzn (z udziałem Grzegorza Hedwiga), C1 kobiet (konkurencja nieolimpijska, bez Polek) oraz K1 mężczyzn (startują Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Maciej Okręglak)

Wyniki:

   C2

1. Franz Anton, Jan Benzien (Niemcy)              101,17

2. Pierre Picco, Hugo Biso (Francja)              102,25

3. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Francja)      103,34

...

7. Marcin Pochwała, Piotr Szczepański (Polska)    108,04

8. Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (Polska)  111,77

9. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński (Polska)  112,18

   drużynowo

1. Francja          115,78

2. Wielka Brytania  123,59

3. Polska           124,14

   K1 kobiet

1. Katerina Kudejova (Czechy)  103,62

2. Ricarda Funk (Niemcy)       105,91

3. Melanie Pfeifer (Niemcy)    106,33

...

23.Natalia Pacierpnik (Polska) - odpadła w półfinale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje