Reklama

Reklama

MŚ w hokeju na lodzie - bez wiz na turniej na Białorusi w 2014 roku

Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy dla oficjalnych uczestników mistrzostw świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w Mińsku w 2014 roku, a także dla zagranicznych turystów przyjeżdżających na zawody.

Dekret w tej sprawie podpisał w poniedziałek prezydent Alaksandr Łukaszenka. Ruch bezwizowy dla wspomnianych osób będzie obowiązywał od 25 kwietnia do 31 maja 2014 roku.

Sportowcy będą mogli wjechać na terytorium Białorusi bez wizy, jeśli zostaną umieszczeni na liście uczestników mistrzostw akredytowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie. Dla turystów podstawą wjazdu będzie papierowy lub elektroniczny bilet na mistrzostwa.

Prezydent USA Barack Obama podpisał na początku stycznia ustawę zaostrzającą sankcje wobec reżimu Łukaszenki w odpowiedzi na brutalne stłumienie protestów opozycji po wyborach prezydenckich w 2010 roku. W ustawie znalazło się m.in. wezwanie do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, aby cofnęła plany organizacji mistrzostw świata w hokeju w Mińsku w 2014 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama