Reklama

Reklama

MŚ: Kłopoty zdrowotne Anny Rogowskiej

Wicemistrzyni olimpijska z Aten Anna Rogowska podczas treningu w Berlinie doznała kontuzji stopy. Lekarz polskiej ekipy Marek Prorok uważa, że start zawodniczki SKLA Sopot w sobotnich eliminacjach konkursu skoku o tyczce w mistrzostwach świata nie jest jednak zagrożony.

"Na początku wyglądało to nie najlepiej. Doszło do sporego obrzęku, pojawił się dość duży krwiak. Na szczęście nie zostało uszkodzone żadne więzadło, ani nie pękła torebka stawowa. Po dwóch dniach intensywnego leczenia jej udział w zawodach nie jest już zagrożony" - poinformował Prorok.

Na drobny uraz narzekała jeszcze przed przybyciem do Niemiec Monika Pyrek (MKL Szczecin). Wicemistrzyni świata z Helsinek (2005) zrezygnowała z rywalizacji w mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, skupiła się na leczeniu, a potem wyjechała na zgrupowanie do Włoch.

Reklama

"Monika wygląda bardzo dobrze. Po kontuzji nie ma śladu i z optymizmem czekamy na początek rywalizacji" - powiedział pełniący obowiązki szefa szkolenia Jacek Zamecznik.

Zdrowi są również pozostali zawodnicy, którzy przed wyjazdem do stolicy Niemiec narzekali na urazy.

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, nie odczuwa już bólu palca wskazującego, ale we wrześniu czeka go zabieg operacyjny rekonstrukcji uszkodzonego ścięgna.

"W tej chwili wszystko jest w porządku. Brakuje mi rzutów, ale tego nie da się już nadrobić. Jestem dobrej myśli" - powiedział rekordzista Polski w rzucie dyskiem.

Kłopoty zdrowotne miał także piąty zawodnik pekińskich igrzysk w biegu na 110 m przez płotki Artur Noga (KS Warszawianka). Podczas treningu na zgrupowaniu w Spale skręcił staw skokowy.

"Ból nadal odczuwam, ale przyjechałem tutaj walczyć. Nie wiem w jakiej jestem formie, bo już dawno nie walczyłem o tak dużą stawkę. Jestem głodny zwycięstwa, a moje wyniki z treningów są lepsze niż te przed Pekinem" - zaznaczył.

Jedyną niewiadomą pozostaje udział w biegu sztafetowym 4x100 m Mariki Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Najlepsza polska sprinterka przebywa obecnie w Bydgoszczy i leczy kontuzję mięśnia dwugłowego, której nabawiła się 8 sierpnia, podczas mityngu w Cottbus.

"Decyzja, czy dołączy do ekipy, zapadnie we wtorek, po konsultacjach medycznych w Łodzi. Jeśli będzie w stanie wspomóc sztafetę, to do Berlina przyjedzie w czwartek. Eliminacje 4x100 m są dopiero za tydzień" - poinformował Marek Prorok.

12. lekkoatletyczne mistrzostwa świata rozpoczną się w sobotę o godz. 10.05 eliminacjami pchnięcia kulą mężczyzn z udziałem Tomasza Majewskiego. Pierwszego dnia zawodów wystąpi w sumie dwanaścioro polskich reprezentantów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL