Reklama

Reklama

MŚ: Ćwierć miliona dla Orłów! To jest upadek hokeja?

W sobotę o godz. 20 hokejowa reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową w walce awans MŚ I Dywizji gr. A. Ostatnie spotkanie Orłów z Australią pobiło rekord oglądalności na antenie TVP Sport.

Polska - Korea już od godz. 20! Zapraszamy na relację LIVE!

Reklama

Spotkanie z Australijczykami było dla nas historyczne, gdyż graliśmy z nimi po raz pierwszy wygrywając 5-3. W szczytowym momencie transmisję z tego spotkania w TVP Sport oglądało 250 tys. osób! Jak na kanał, który nie ma największego wśród sportowych zasięgu i dyscyplinę, której zmierzch w Polsce niektórzy ogłosili już dawno, to całkiem spora liczba!

Starcie z Koreańczykami zapowiada się na niezwykle emocjonujące. Azjaci są szybsi, lepiej jeżdżą na łyżwach. - Szczególnie trzeba na nich uważać w pierwszej połowie meczu, gdyż później tracą energię. Mam już taktyczny pomysł na ten mecz - zapewnia selekcjoner Polaków Wiktor Pysz.

Koreańczycy mają tylko w kraju 146 seniorów uprawiających hokej (Polacy - 465), ale dzięki częstym kontaktom z silnymi drużynami z Kazachstanu wspięli się na wysoki jak na swój hokejowy potencjał poziom. W ten sposób na MŚ Dywizji IB w Krynicy są jedyną obok "Biało-czerwonych" ekipą, która ma komplet zwycięstw. Pokonali: Australię 8-4, Litwę 3-0, Rumunię 6-1 i Holandię po dogrywce 4-3.

- Wiedzieliśmy, że Koreańczycy są groźni, dlatego w spotkaniu z Australią nie szafowaliśmy siłami, by być w pełni gotowym na sobotę - podkreślał napastnik Polaków Leszek Laszkiewicz.

Turniej w Krynicy jest wzorowo zorganizowany, a z meczu na mecz na trybunach zasiada coraz więcej kibiców. Na spotkaniu z Australią Orłów dopingowało 2,5 tys. ludzi. Dzisiaj zanosi się na komplet - 3 tys. widzów.

Zobacz tabelę MŚ w Krynicy

Tu znajdziesz terminarz i wyniki wszystkich meczów

Dowiedz się więcej na temat: Wiktor Pysz | hokejowa reprezentacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje