Reklama

Reklama

MP we florecie: Martyna Synoradzka obroniła tytuł

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) obroniła tytuł mistrzyni Polski we florecie. Wśród mężczyzn wygrał Leszek Rajski (Wrocławianie).

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) obroniła tytuł mistrzyni Polski we florecie. Wśród mężczyzn wygrał Leszek Rajski (Wrocławianie).

Szermiercze mistrzostwa kraju w tym roku rozgrywane są wyjątkowo późno, po mistrzostwach świata i u progu już nowego sezonu. Przed tygodniem w Katowicach walczyli szpadziści i szabliści, w ten weekend w stolicy Wielkopolski o tytuły rywalizują floreciści. W turnieju pań bezkonkurencyjna była poznanianka Synoradzka, które pewnie rozprawiał się z kolejnymi rywalkami, a w meczu o złoty medal wygrała z Karoliną Chlewińską (AZS AWFiS Gdańsk) 15:11.

Opiekun kadry florecistek Paweł Kantorski nie ukrywał, że medale mistrzostw kraju nie mają decydującego wpływu na powołania na pierwsze międzynarodowe zawody - Puchar Świata w meksykańskim Cancun. Składy musiały być ustalone już wcześniej.

Reklama

- Mistrzostwa Polski to przede wszystkim prestiż dla klubów, ale medale są też zaszczytem dla samych szermierzy. Składy na pierwsze zawody Pucharu Świata są znane, ale punkty z mistrzostw kraju są zaliczane do klasyfikacji i mają wpływ na miejsce, jakie zawodnicy zajmują w rankingu - wyjaśnił szkoleniowiec.

Wśród mężczyzn po raz drugi w historii MP triumfował Rajski (pierwszy raz w 2010 roku), który pokonał mistrza kraju sprzed dwóch lat Pawła Kawieckiego (AZS AWFiS Sietom Gdańsk) 15:8.

Trener męskiej kadry Piotr Majewski był zadowolony z postawy kadrowiczów, którzy w komplecie stawili się w Poznaniu.

- Po mistrzostwach świata mieliśmy bardzo krótką przerwę przed nowym sezonem i sam byłem ciekaw jak to będzie wyglądać. Dla mnie, trenera kadry, ważne było, czy pewne symptomy szkolenia zostały zachowane, przede wszystkim jak zawodnicy zachowują się na planszy głównie pod kątem pracy nóg. I generalnie nieźle to wyglądało, choć prawdziwa weryfikacja przyjdzie za dwa tygodnie podczas Pucharu Świata, który odbędzie się w San Francisco - powiedział.

W niedzielę rozegrane zostaną turnieje drużynowe.

Wyniki:

mężczyźni

ćwierćfinały

Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Szymon Kozłowski (AZS AWF Poznań) 15:7

Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) - Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:14

Leszek Rajski (Wrocławianie) - Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:9

Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Paweł Szumielewicz (Wrocławianie) 15:10

półfinały

Kawiecki - Rządkowski 15:13

Rajski - Siess 9:5

finał:

Rajski - Kawiecki 15:8

Klasyfikacja końcowa: 1. Rajski, 2. Kawiecki, 3. Siess, Rządkowski, 5. Kozłowski, 6. Surwiłło, 7. Janda, 8. Szumielewicz

kobiety

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - Martyna Jelińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6

Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Małgorzata Susfał (AZS AWF Poznań) 13:12

Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 14:9

Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 13:11

półfinały

Chlewińska - M. Łyczbińska 15:12

Synoradzka - Rygielska 14:10

finał

Synoradzka - Chlewińska 15:11

Końcowa klasyfikacja: 1. Synoradzka, 2. Chlewińska, 3. Rygielska, M. Łyczbińska, 5. Paliszewska, 6. H. Łyczbińska, 7. Susfał, 8. Jelińska

Reklama

Reklama

Reklama