Reklama

Reklama

MP w wioślarstwie: Kadrowicze w pierwszoplanowych rolach

Na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się 89. mistrzostwa Polski seniorów w wioślarstwie. Nie zawiedli kadrowicze, którzy w osadach klubowych zajmowali miejsca medalowe.

- Cieszymy się, że zdecydowanie brylowali dziś w osadach klubowych zawodnicy kadry narodowej. Potwierdzają tym samym, że są w wysokiej formie i nie bez powodu zdobywają medale dla Polski zarówno na imprezach mistrzowskich w Europie, jak i na świecie - podsumował prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk.

Seniorskie mistrzostwa Polski do Kruszwicy powróciły po niemal 60-letniej przerwie.

- Dziś w Poznaniu rozgrywane są mistrzostwa Europy w kajakarstwie, więc ciężko byłoby pogodzić te dwie imprezy. Muszę jednak powiedzieć, że z wielką przyjemnością przenieśliśmy zawody do Kruszwicy, gdzie od wielu lat odbywają się główne imprezy krajowe i międzynarodowe w rywalizacji młodzieżowej - dodał Stadniuk.

Reklama

Medaliści 89. mistrzostw Polski w wioślarstwie:

mężczyźni:

czwórka ze sternikiem

1. AZS UMK Energa Toruń          6.49,04

   (Karol Leszczyński, Szymon Kuczkowski, Robert Fuchs, Dariusz Jureczyk, st. Patryk Kusz)

2. AZS AWF Gorzów Wielkopolski   6.55,59

   (Damian Rosolski, Zbigniew Schodowski, Maciej Mattik, Michał Chrustowski, st. Karol Bałunda)

3. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 7.04,33    

(Dawid Kowalkowski, Paweł Jerzykowski, Jakub Pietruszewski, Jarosław Porczek, st. Rafał Woźniak)

czwórka podwójna kategorii lekkiej

1. AZS Politechnika Wrocław      6.35,30

   (Mateusz Kaczmarzyk, Jakub Szymerowski, Karol Szymerowski, Patryk Syposz)

2. AZS AWFiS Gdańsk              6.39,58

   (Artur Czerwiński, Robert Urbański, Krzysztof Strupiński, Adam Sobczak)

3. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 6.42,39

   (Rafał Nalewalski, Jakub Truszkowski, Bartłomiej Karpiński, Łukasz Siemion)

czwórka bez sternika

1. Zawisza Bydgoszcz             6.35,13

   (Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Rafał Hejmej)

2. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 6.38,90

   (Ryszard Ablewski, Miłosław Kędzierski, Dariusz Radosz, Wojciech Gutorski)

3. AZS Szczecin                  6.49,06

   (Tomasz Zagórski, Kacper Białkowski, Konrad Kuchta, Paweł Cieszkowski)

czwórka podwójna

1. Posnania RBW Poznań         6.14,67

   (Wiktor Chabel, Dawid Grabowski, Adam Marzec, Tomasz Rachwał)

2. AZS AWF Gorzów Wielkopolski 6.18,41

   (Mateusz Bielawski, Damian Rosolski, Michał Jeliński, Michał Chrustowski)

3. AZS UMK Energa Toruń        6.19,66

   (Łukasz Pawłowski, Robert Fuchs, Mirosław Ziętarski, Michał Słoma)

jedynka kategorii lekkiej

1. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)     7.46,28.

2. Łukasz Zub (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 7.50,96

3. Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa)        7.51,07

czwórka bez sternika kategorii lekkiej

1. AZS AWFiS Gdańsk              6.37,10

  (Daniel Sobczak, Rafał Serwiak, Patryk Pszczółkowski, Bartosz Pszczółkowski)

2. AZS AWFiS Gdańsk              6.40,30

  (Dawid Kamiński, Mateusz Krużyński, Kamil Bredow, Przemysław Borchardt)

3. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 7.05,69

  (Bartłomiej Karpińśki, Rafał Nalewalski, Robert Rzeński, Kamil Zawadzki)

dwójka ze sternikiem

1. Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, st. Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)  7.54,65

2. Bartosz Zabłocki, Marcin Kaczmarek, st. Bartosz Bednarek (Posnania RBW Poznań) 8.00,72

3. Michał Grynda, Adam Witczak, st. Jędrzej Bieniasiewicz (KTW Kalisz)            8.03,32

jedynka

1. Mindaugas Griskonis (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 7.39,35

2. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań)                     7.50,98

3. Mateusz Biskup (Unia Tczew)                         7.55,82

dwójka bez sternika kategorii lekkiej

1. Karol Szymerowski, Patryk Syposz (AZS Politechnika Wrocław) 7.17,99

2. Łukasz Makowski, Radosław Krymski (AZS UMK Energa Toruń)    7.26,90

3. Mateusz Krużyński, Dawid Kamiński (AZS AWFiS Gdańsk)        7.29,37

dwójka bez sternika

1. Piotr Hojka, Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 7.09,53

2. Konrad Wojewodzic, Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)   7.13,65

3. Krystian Aranowski, Rafał Hejmej (Zawisza Bydgoszcz)       7.18,70

dwójka podwójna kategorii lekkiej

1. Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)        6.53,83

2. Aleksander Trzciński, Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa)     7.00,08

3. Łukasz Zub, Jakub Truszkowski (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 7.06,84

dwójka podwójna

1. Paweł Paziewski, Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań)     6.45,02

2. Wiktor Chabel, Dawid Grabowski (Posnania RBW Poznań) 6.52,33

3. Piotr Licznerski, Konrad Wasilewski (AZS Szczecin)   6.54,94

ósemka

1. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 5.56,87

   (Miłosz Bernatajtys, Kamil Zawadzki, Ryszard Ablewski, Mirosław Kędzierski, Dariusz Radosz, Wojciech Gutorski, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, st. Rafał Woźniak)

2. AZS UMK Energa Toruń          5.57,11

   (Łukasz Pawłowski, Błażej Wesołowski, Karol Leszczyński, Szymon Kuczkowski, Robert Fuchs, Michał Słoma, Mirosław Ziętarski, Dariusz Jureczyk, st. Patryk Kusz)

3. PTW Płock                     6.09,70

   (Konrad Wiśniewski, Konrad Pudlik, Rafał Zajkowski, Kamil Zajkowski, Łukasz Lewandowski, Bogdan Zalewski, Damian Plewiński, Damian Salak, st. Kamil Gurzkowski)

kobiety 

czwórka bez sterniczki

1. WTW Warszawa 7.30,81

   (Anna Demianiuk, Sylwia Lewandowska, Marta Kowalska, Joanna Leszczyńska)

2. Lotto Bydgostia 7.40,86

   (Magdalena Kubiak, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Ewelina Sławińska) 

3. AZS AWF Kraków 7.52,69

   (Monika Pająk, Julia Styła, Maria Springwald, Jolanta Jazgar)

dwójka podwójna

1. Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)      7.41,71

2. Monika Kamińska, Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)                     8.07,09

3. Natalia Maciukiewicz, Magdalena Kemnitz (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 8.10,69

jedynka kategorii lekkiej

1. Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)        8.48,12

2. Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)         9.00,06

3.Ludmiła Pierzyńska (KSWiR Pegaz Wrocław) 9.03,77

dwójka bez sternika

1. Maja Cylwik, Olga Michałkiewicz (UKS Ateny Wałcz)                 8.14,64

2. Linda Salltyte, Ewelina Sławińska (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 8.25,55

3. Aleksandra Budzyńska, Marlena Adamska (WTW Włocławek)             8.29,59

jedynka

1. Donata Vistaraite (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 8.25,11

2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)                 8.45,58

3. Anna Karzyńska (Posnania RBW Poznań)              8.52,14

dwójka podwójna kategorii lekkiej

1. Joanna Dorociak, Weronika Deresz (WTW Warszawa)                        7.56,13

2. Marta Pytlasińska, Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) 8.14,67

3. Daria Woźniakowska, Maria Dalecka (BKW Bydgoszcz)                      8.25,90

ósemka

1. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 7.21,39

   (Paulina Ściesińska, Daria Romiej, Magdalena Kopkowska, Magdalena Janowiak, Natalia Maciukiewicz, Magdalena Kemnitz, Magdalena Kubiak, Ewelina Sławińska, st. Zuzanna Dreier)

2. WTW Warszawa                  7.28,55

   (Małgorzata Sierakiewicz, Julia Puton, Sylwia Liskiewicz, Anna Całka, Izabela Słoma, Katarzyna Marcinkiewicz, Agnieszka Rens, Anna Demianiuk, st. Adrianna Skonecka)

3. BTW Bydgoszcz                 8.26,50

   (Magdalena Bobecka, Katarzyna Trzeciak, Anna Chmara, Anna Natalia Korbal, Paulina Straszewska, Joanna Korbal, Patrycja Dończyk, Kamila Olejniczak, st. Michalina Hałas)

czwórka podwójna

1. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 6.59,33

   (Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj) 

2. WTW Warszawa                  7.04,25

   (Weronika Deresz, Marta Kowalska, Joanna Leszczyńska, Sylwia Lewandowska)

3. AZS AWF Kraków                7.27,52

  (Jolanta Jazgar, Julia Styła, Maria Springwald, Katarzyna Wełna)

czwórka podwójna kategorii lekkiej

1. WTW Warszawa                   7.19,97

  (Karolina Lipska, Zuzanna Duda, Katarzyna Marcinkiewicz, Joanna Dorociak) 

2. RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz 7.21,58

   (Natalia Maciukiewicz, Magdalena Kemnitz, Marta Pytlasińska, Martyna Mikołajczak)

3. BKW Bydgoszcz                  7.25,13

   (Daria Woźniakowska, Maria Dalecka, Patrycja Wełnińska, Monika Kowalska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje