Reklama

Reklama

MP w triathlonie: Jerzyk i Jaskółka

Marek Jaskółka (Akwedukt Kielce), który wystartuje w pekińskich igrzyskach i Agnieszka Jerzyk (64-STO Leszno) zdobyli w Chodzieży złote medale mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim (1500 m pływanie, 40 km jazda na rowerze, 10 km bieg).

Marek Jaskółka (Akwedukt Kielce), który  wystartuje w pekińskich igrzyskach i Agnieszka Jerzyk (64-STO  Leszno) zdobyli w Chodzieży złote medale mistrzostw Polski w  triathlonie na dystansie olimpijskim (1500 m pływanie, 40 km jazda  na rowerze, 10 km bieg).

W niekorzystnych warunkach atmosferycznych - w deszczu i chłodzie - rywalizowało 141 zawodników i 27 zawodniczek. Jerzyk o minutę i 39 sekund wyprzedziła Marię Cześnik (Biuro Podróży AS Szczecin), szykującą się do występu w stolicy Chin.

- Czy to niespodzianka? Może nie tyle niespodzianka, co bardzo dobra postawa Agnieszki Jerzyk, która w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Europy juniorek w Kopenhadze. Co do Cześnik, to jest ona w ciężkim treningu przed igrzyskami i stąd może ta słabsza postawa w Chodzieży - ocenił prezes Polskiego Związku Triathlonu Krzysztof Piątkowski.

Reklama

Jak podkreślił, w bardzo dobrej dyspozycji jest Marek Jaskółka. Przewyższał zdecydowanie rywali i tytuł zdobył bez problemów. Za dwa dni odleci do Denver (USA), gdzie będzie trenować do końca lipca. Natomiast dwie przyszłe olimpijki szykować się będą do igrzysk w kraju - Maria Cześnik w Ostrowcu Świętokrzyskim, a Ewa Dederko w Szczyrku. 4 sierpnia trójka reprezentantów Polski odleci do Korei Południowej, gdzie będzie się aklimatyzować.

Medaliści mistrzostw Polski w triatlonie olimpijskim:

seniorzy

1. Marek Jaskółka (Akwedukt Kielce) 1:54.49

2. Piotr Grzegórzek (Ironman Szczecin) 1:55.31

3. Filip Szołowski (Akwedukt Kielce) 1:56.06

seniorki

1. Agnieszka Jerzyk (64-STO Leszno) 2:04.40

2. Maria Cześnik (Biuro Podróży AS Szczecin) 2:06.19

3. Monika Smaruj (Tazar Chodzież) 2:06.57

Reklama

Reklama

Reklama