Reklama

Reklama

MP w szermierce - złoto dla AZS AWF Warszawa i KKSz Konin

Szablistki AZS AWF Warszawa i szabliści KKSz Konin zdobyli złote medale w turnieju drużynowym podczas szermierczych mistrzostw Polski rozgrywanych w Śremie.

Warszawskie akademiczki pokonały w finale pierwszy zespół TMS Sosnowiec 45:36. Brązowym medalem musiały zadowolić się szablistki O.Ś. AZS Poznań, które w Śremie walczyły bez swojej liderki, kontuzjowanej Bogny Jóźwiak.

W turnieju mężczyzn po raz szósty w historii złoto zdobyli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego, którzy w finale nie dali szans ubiegłorocznemu mistrzowi kraju - AZS AWF Katowice, wygrywając 45:30.

W niedzielę rozegrany zostanie turniej indywidualny w szpadzie.

wyniki:

mężczyźni

ćwierćfinały

KKSz I Konin - AZS AWF II Warszawa 45:29

Reklama

UKS Victor Warszawa - TMS Sosnowiec 45:42

AZS AWF I Warszawa - O.Ś. AZS I Poznań 45:34

AZS AWF Katowice - Fortis Sosnowiec 45:42

półfinały

KKSz Konin - Victor 45:30

AZS AWF I Warszawa - AZS AWF I Katowice 45:44

o 3. miejsce

AZS AWF I W-wa - Victor 45:41

finał

KKSz Konin - AZS AWF Katowice 45:30

końcowa kolejność:

1. KKSz I Konin (Łukasz Gal, Jakub Kacprzak, Patryk Pałasz, Adrian Stanisławski)

2. AZS AWF I Katowice (Adam Skrodzki, Marcin Wystel, Jakub Ociński, Kamil Marzec)

3. AZS AWF I Warszawa (Michał Kosman, Daniel Olejnik, Sebastian Więch, Mariusz Wróbel)

4. Victor Warszawa

5. Fortis Sosnowiec

6. TMS Sosnowiec

7. O.Ś. AZS I Poznań

8. AZS AWF II Warszawa

kobiety

ćwierćfinały

AZS AWF I Warszawa - wolny los

O.Ś. AZS Poznań - AZS AWF II Warszawa 45:21

KKSz Konin - TMS Sosnowiec 45:41

TMS I Sosnowiec - UKS 13 Białystok 45:18

półfinały

AZS AWF I W-wa - O.Ś. AZS 45:39

TMS I - KKSz 45:18

o 3 miejsce

O.Ś. AZS - KKSz 45:26

finał

AZS AWF I W-wa - TMS I 45:35

końcowa kolejność:

1. AZS AWF I W-wa (Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Socha, Matylda Ostojska, Martyna Wątora)

2. TMS I Sosnowiec (Marta Puda, Karolina Walczak, Angeliak Wątor, Marta Wątor)

3. O.Ś. AZS Poznań (Katarzyna Kędziora, Irena Więckowska, Agnieszka Zdrojewska, Antonia Remlein)

4. KKSz Konin

5. TMS II Sosnowiec

6. AZS AWF II Warszawa

7. UKS 13 Białystok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama