Reklama

Reklama

MP w skokach: Na średniej skoczni bez Małysza

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Adam Małysz nie wystartuje w rozpoczynających się w środę w Zakopanem mistrzostwach Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Na średniej skoczni zabraknie również Kamila Stocha.

Według list startowych w mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej na zakopiańskiej średniej skoczni i trasach biegowych COS wystartuje około 50 zawodników, w tym 19 Rosjan. Natomiast w konkursie skoków rywalizować będzie ponad 80 zawodników oraz 18 drużyn z Polski i Rosji.

W polskiej ekipie zabraknie Małysza, który już w ubiegłym tygodniu powiedział, że Hannu Lepistoe ma wobec niego inne plany. - Trener woli w tym czasie przeprowadzić treningi, ale wszystko wskazuje na to, że będę skakał w konkursie mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w drugi dzień świąt.

Reklama

Na liście startowej nie ma także Stocha, który zamierza przez kilka najbliższych dni wypoczywać przed kolejnymi konkursami PŚ.

Rozpoczynające się w środę mistrzostwa Polski miały się odbyć 26-28 marca, jednak z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zostały przeniesione.

Program MP w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej:

środa, 22 grudnia

godz. 9.00 - seria próbna - skoki i kombinacja

godz. 10.00 - konkurs skoków do kombinacji norweskiej

godz. 10.45 - konkurs drużynowy w skokach

godz. 14.30 - bieg do kombinacji - 10 km

czwartek, 23 grudnia

godz. 11.45 - kwalifikacje

godz. 13.00 - indywidualny konkurs skoków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL