Reklama

Reklama

MP w podnoszeniu ciężarów: złote medale Szramiaka, Zwarycza i Dołęgi

Pięć kompletów medali rozdano ostatniego dnia mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn w Mroczy. Tytuły w trzech kategoriach obronili panowie, a wśród pań mistrzyniami kraju zostały Małgorzata Wiejak i Sabina Bagińska.

Ostatni dzień zmagań rozpoczęły kobiety w kategorii 75kg. Mistrzynią Polski w dwuboju została Wiejak (CWZS Zawisza Bydgoszcz), która uzyskała wynik 220 kg. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce) - 214 kg, a trzecia była Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) - 195 kg. Taka sama kolejność była w podrzucie, a w rwaniu lepsza od Wiejak o jeden kilogram była Lisewska.

Reklama

Mężczyźni rozpoczęli dźwignie od kategorii 77 kg. Problemów z obroną tytułu nie miał Krzysztof Szramiak (MAKS Tytan Oława), który w dwuboju uzyskał 344 kg. Srebro wywalczył Damian Sikorski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 317 kg, brąz Roman Kliś (KPC Górnik Polkowice) - 316 kg. Zarówno w rwaniu jak i podrzucie niepokonany był Szramiak. Kliś dzięki mniejszej wadze ciała był lepszy w rwaniu od Sikorskiego, ale w podrzucie jednym kilogramem podniesionego ciężaru wygrał bydgoszczanin.

Nie zawiódł lider krajowych list w kategorii 85 kg Krzysztof Zwarycz. Zawodnik KS Budowlani Opole wygrał w dwuboju wynikiem 336 kg i wyprzedził Adriana Pawlickiego (KU AZS AJD Częstochowa) - 331 kg oraz Kacpra Badziągowskiego (MGLKS Tarpan Mrocza) - 325 kg. Rwanie wygrał Zwarycz (153), drugi był Patryk Słowikowski (CLKS MAzovia Ciechanów) - 147 kg, trzeci Pawlicki - 147 kg. W podrzucie Pawlicki jednym kilogramem wygrał ze Zwaryczem, trzeci był Badziągowski.

Wśród pań dźwigających największe w kraju ciężary mistrzynią Polski została Bagińska (WKS Śląsk Wrocław) - 231 kg, srebro wywalczyła Magdalena Pasko (MLKS Lechia Sędziszów Młp.) - 220 kg, a brąz Magdalena Karolak - 190 kg. Taka sama kolejność była zarówno w rwaniu jak i podrzucie.

Na zakończenie trzydniowej rywalizacji o medale walczyli panowie w najwyższej kategorii - +105 kg. Tytuł sprzed roku obronił Daniel Dołęga (KS Budowlani Opole) uzyskując w dwuboju - 400 kg. Srebro zdobył wynikiem 386 kg Przemysław Budek (UKS Impuls Warszawa), a brąz - 380 kg - Krzysztof Klicki (CLKS Mazovia Ciechanów). Mistrz Polski złoto zdobył także w rwaniu i podrzucie. Srebro wywalczył w tej pierwszej konkurencji Budek (176 kg), a trzeci był Adam Kraska (KPC Górnik Polkowice) - 166 kg. Podrzut na drugim miejscu zakończył Klicki - 215 kg, a o pięć mniej miał Budek.

Rozdano także puchary i nagrody finansowe dla najlepszych zawodniczek i zawodników według punktacji Sinclaira, a także dla najlepszych klubów i województw.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

kobiety:

kat. 75 kg

1. Małgorzata Wiejak (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 220 kg (98+122)

2. Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce) - 214 (99+115)

3. Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) - 195 (85+110)

kat. 75+ kg

1. Sabina Bagińska (WKS Śląsk Wrocław) - 231 (100+131)

2. Magdalena Pasko (MLKS Lechia Sędziszów Młp.) - 220 (98+122)

3. Magdalena Karolak - 190 (85+105)

Klasyfikacja najlepszych zawodniczek MP wg punktacji Sinclaira:

1. Katarzyna Kraska (KPC Górnik Polkowice) - 284,8 pkt.

2. Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra) - 283,7

3. Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl) - 274

4. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 270,3

5. Małgorzata Wiejak (CWS Zawisza Bydgoszcz) - 253,6

6. Agnieszka Zacharek (CWS Zawisza Bydgoszcz) - 259,8

Klasyfikacja najlepszych klubów w MP:

1. CWZS Zawisza Bydgoszcz - 104 pkt.

2. SKS Feniks Siedlce - 75

3. MAKS Tytan Oława - 59

Klasyfikacja województw:

1. Mazowieckie - 184 pkt.

2. Dolnośląskie - 163

3. Lubelskie - 113

mężczyźni:

kat. 77 kg

1. Krzysztof Szramiak (MAKS Tytan Oława) - 344 (159+185)

2. Damian Sikorski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 317 (145+172)

3. Roman Kliś (KPC Górnik Polkowice) - 316 (145+171)

kat. 85 kg

1. Krzysztof Zwarycz (KS Budowlani Opole) - 336 (153+183)

2. Adrian Pawlicki (KU AZS AJD Częstochowa) - 331 (147+184)

3. Kacper Badziągowski (MGLKS Tarpan Mrocza) - 325 kg (145+180)

kat. 105+

1. Daniel Dołęga (KS Budowlani Opole) - 400 (180+220)

2. Przemysław Budek (UKS Impuls Warszawa) - 386 (176+210)

3. Krzysztof Klicki (CLKS Mazovia Ciechanów) - 380 (165+215)

Klasyfikacja najlepszych zawodników MP wg punktacji Sinclaira:

1. Adrian Zieliński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 459,6 pkt.

2. Tomasz Zieliński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 446,0

3. Arkadiusz Michalski (KS Budowlani Opole) - 433,2

4. Krzysztof Szramiak (MAKS Tytan Oława) - 433,2

5. Łukasz Grela (KU AZS AJD Częstochowa) - 423,3

6. Daniel Dołęga (KS Budowlani Opole) - 416,1

Klasyfikacja najlepszych klubów w MP:

1. CWZS Zawisza Bydgoszcz - 206 pkt.

2. KS Budowlani Opole - 135

3. KU AZS AJD Częstochowa - 108

Klasyfikacja województw:

1. Kujawsko - Pomorskie - 300 pkt.

2. Dolnośląskie - 174

3. Opolskie - 149

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje