Reklama

Reklama

MP w pływaniu. Krzysztof Chmielewski z olimpijską kwalifikacją w Lublinie

17-letni Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) jako szósty z polskich pływaków uzyskał kwalifikację na igrzyska w Tokio, pokonując podczas mistrzostw kraju w Lublinie dystans 200 m stylem motylkowym w czasie 1.56,28.

W emocjonującej, finałowej rywalizacji na tym dystansie dominowała młodzież ze stolicy, zajmując wszystkie miejsca na podium i kwalifikując się w komplecie na juniorskie mistrzostwa świata w Kazaniu i Europy w Rzymie. Potencjalny olimpijczyk wyprzedził Jana Zubika z Polonii oraz swojego brata bliźniaka Michała, z którym razem trenuje w klubie.

W przedpołudniowej sesji eliminacyjnej aż dziewięciu naszych pływaków na dystansie 100 m stylem dowolnym uzyskało wyniki dające możliwość olimpijskiego startu w Tokio w sztafecie. Te minima kwalifikacyjne osiągnęli: Jakub Kraska (AZS Łódź), Mateusz Chowaniec (UKS Wodnik Siemianowice Śląskie), Karol Ostrowski (MKP Szczecin), Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów), Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin), Bartosz Piszczorowicz UKS G-8 Bielany Warszawa), Kacper Majchrzak (Warta Poznań), Paweł Korzeniowski (Grupa 5Styl) i Marcin Cieślak (AZS UMCS Lublin).

Reklama

Minima uprawniające do występu w sztafecie, w popołudniowej rywalizacji finałowej na 100 m stylem dowolnym uzyskały także cztery pływaczki: Alicja Tchórz i Kornelia Fiedkiewicz z Juvenii Wrocław oraz Aleksandra Polańska z UKS GOS Raszyn i Dominika Kossakowska z AZS AWF Katowice.

W niedzielę zakończenie mistrzostw.

Medaliści czwartego dnia:

kobiety:

   100 m stylem dowolnym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)        55,06 - minimum olimpijskie (sztafeta)

2. Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn)   55,21 - minimum olimpijskie (sztafeta)

3. Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) 55,38 - minimum olimpijskie (sztafeta)

   200 m stylem motylkowym

1. Aleksandra Klusek (Polonia Warszawa) 2.15,63

2. Klara Kowalska (AZS UMCS Lublin)     2.15,99

3. Zuzanna Nowak (Unia Oświęcim)        2. 16,57

   200 m stylem klasycznym

1. Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa)           2.29,52

2. Kinga Paradowska (MUKS "Piętnastka Bydgoszcz)  2.33,02

3. Weronika Klejna (UKS "Jedynka" SP SOLEC)       2.34,22

   sztafeta 4x200 m stylem dowolnym

1. UKS 190 Łódź (Aleksandra Knop, Zuzanna Dzwonnik, Paulina Piechota, Katarzyna Szlęk)        8.19,85

2. AZS UMCS Lublin 1 (Daniela Georges, Ewa Osiniak, Kamila Andrzejewska, Natalia Lewandowska) 8.29,11

3. AZS AWF Katowice (Dominika Kossakowska, Paulina Nogaj, Aleksandra Cieplak, Julia Świstuń)  8.32,82

mężczyźni:

   100 m stylem dowolnym

1. Jakub Kraska (AZS Łódź)         48,72 - minimum olimpijskie (sztafeta)

   Karol Ostrowski (MKP Szczecin)  48,72 - minimum olimpijskie (sztafeta)

3. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) 49,17 - minimum olimpijskie (sztafeta)

   200 m stylem motylkowym

1. Krzysztof Chmielewski (IUKS  Muszelka  Warszawa) 1.56,28 - minimum olimpijskie

2. Jan Zubik (Polonia Warszawa)                     1.58,14

3. Michał Chmielewski (IUKS  Muszelka  Warszawa)    1.58,47

   200 m stylem klasycznym

1. Dawid Wiekiera (Wodnik 29 Tychy)      2.11,73

2. Bartłomiej Roguski (AZS AWF Warszawa) 2.12,47

3. Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław)        2.13,34

   sztafeta 4x200 m stylem dowolnym

1. Unia Oświęcim (Kamil Sieradzki, Jakub Walter, Michał Daszkiewicz, Wiktor Grzegorczyk) 7.28,60

2. Śląsk Wrocław (Wojciech Dutkowiak, Jakub Kiszczak, Damian Chrzanowski, Kacper Dereń)  7.28,97

3. AZS AWF Warszawa (Filip Kosiński, Bartłomiej Koziejko, Adam Dubiel, Radosław Kawęcki) 7.29,09

Andrzej Szwabe



Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Chmielewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje