Reklama

Reklama

MP w kombinacji norweskiej - Paweł Słowiok złotym medalistą

Paweł Słowiok z KS Wisła Ustronianka zdobył w Zakopanem tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Srebrny medal wywalczył jego kolega klubowy Adam Cieślar, a trzecie miejsce zajął zawodnik TS Wisła Zakopane Tomasz Pochwała.

Podczas dekoracji Słowiok nie krył radości ze zwycięstwa w Zakopanem. W sobotnim konkursie skoków zajął wprawdzie dopiero siódme miejsce, jednak w biegu był niepokonany.

Natomiast trzeci na podium Tomasz Pochwała nie był zbyt zadowolony ze swojego startu. Zawodnik TS Wisła Zakopane wygrał wprawdzie konkurs skoków, jednak w biegu był dopiero szósty.

"Osłabłem na jakieś 2 km przed metą i myślałem tylko o tym, żeby go ukończyć. Skoki też nie były rewelacyjne, chociaż na tyle dobre, że jest brąz. Trasa była bardzo wymagająca, ale to był bieg z prawdziwego zdarzenia pokazujący wyraźnie czego jeszcze brakuje po letnim treningu" - ocenił wnuk pierwszego polskiego medalisty zimowych igrzysk olimpijskich (brąz w kombinacji norweskiej w Cortina d'Ampezzo w 1956 roku) Franciszka Gąsienicy-Gronia.

Reklama

Do tej pory organizatorzy zakopiańskich MP w kombinacji norweskiej przeprowadzali bieg na trasach pod Krokwią. Tym razem wybrali malowniczo położony fragment drogi dojazdowej do Morskiego Oka i granicy ze Słowacją.

- To pierwsza taka próba i muszę powiedzieć, że udana. Wzorowaliśmy się na tych krajach, które wprowadziły już dawno formułę biegów ulicami miast lub właśnie drogami górskimi. Nasza 6,5 kilometrowa trasa miała kilka ostrych zakrętów, stromych zjazdów i mocnych podbiegów, a to nie tylko dobry sprawdzian dla zawodników ale i prawdziwa atrakcja dla kibiców - zauważył rzecznik MP w Zakopanem Czesław Fluder.

W zawodach udział wzięło 28 dwuboistów z 12 polskich i niemieckich klubów.

Końcowa klasyfikacja letnich MP w kombinacji norweskiej:

1. Paweł Słowiok (KS Wisła Ustronianka) 214,9 pkt

2. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) 213,7

3. Tomasz Pochwała (TS Wisła Zakopane) 211,7

4. Szczepan Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk) 211,5

5. Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice) 210,5

6. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) 193,1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje