Reklama

Reklama

MP w kajakarstwie: Dominacja kadrowiczów w Bydgoszczy

Pod dyktando olimpijczyków i faworytów upłynął pierwszy dzień 75. mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych na torze Brdyujście w Bydgoszczy. Niespodzianek nie było.

Do Bydgoszczy przyjechało ponad 200 kajakarzy i kajakarek. W pierwszym dniu rozegrano 16 finałów. W jedynkach triumfowali rutyniarz Marek Twardowski (Cresovia Białystok) na 500 m i świeżo upieczony medalista mistrzostw Europy do lat 23 Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) na 100 m.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), która zdobyła złoto na obu dystansach. Dopiero trzecia na 500 m była ubiegłoroczna triumfatorka Aneta Konieczna (Warta Poznań).

Rywalizację dwójek i czwórek wśród mężczyzn zdominowali kajakarze Zawiszy Bydgoszcz, a wśród kobiet bezkonkurencyjne były kajakarki AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

Reklama

W kanadyjkowych jedynkach walkę o wygraną stoczyli uczestnicy ubiegłorocznych igrzysk Marcin Grzybowski (Posnania Poznań) i Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz). Szybszy na mecie był zawodnik z Wielkopolski.

Medaliści pierwszego dnia MP


Kobiety

500 m:

K-1

1. Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)    2.01,49

2. Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów)         2.02,47

3. Aneta Konieczna (Warta Poznań)                2.03,47

K-2

1. Karolina Naja, Agnieszka Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)    1.48,98

2. Joanna Bruska, Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz)                 1.49,96

3. Magdalena Krukowska, Sandra Skowrońska (UKS Dojlidy Białystok)      1.50,99

K-4

1. Karolina Naja, Agnieszka Kowalczyk, Paulina Wiewióra, Klaudia Szewczyk (AZS AWF Gorzów Wlkp.)1.41,08

2. Dominika Napolska, Sara Jasińska, Jaanna Bruska, Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz) 1.41,50

3. Karolina Pielin, Alicja Rydzewska, Ewa Opaska, Ewa Mieczkowska (Posnania Poznań)      1.48,51

C-2

1. Magda Stanny, Laura Dworniczok (MOSM Tychy)                 2.42,91

2. Dorota Kozakiewicz, Justyna Bogus (UKS Koszałek Węgorzewo)  2.47,42

3. Sylwia Szczerbińska, Julia Zwoleńska (Cresovia Białystok)   3.08,98

1000 m:

K-1

1. Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)     4.09,85

2. Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów)          4.11,78

3. Magdalena Krukowska (UKS Dojlidy Białystok)    4.17,85

K-2

1. Joanna Bruska, Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz)    4.00,99

2. Karolina Pielin, Ewa Opaska (Posnania Poznań)          4.03,71

3. Alicja Rydzewska, Ewa Mieczkowska (Posnania Poznań)    4.06,11

Mężczyźni

500 m:

K-1

1. Marek Twardowski (Cresovia Białystok)      1.45,15

2. Paweł Szandrach (Zawisza Bydgoszcz)        1.46,75

3. Tomasz Olszewski (Posnania Poznań)         1.47,37

K-2

1. Paweł Florczak, Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)         1.35,66

2. Marcin Nickowski, Grzegorz Błęka (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) 1.36,36

3. Łukasz Jędrzejczak, Bartosz Stabno (Posnania Poznań)           1.37,76

C-1

1. Tomasz Kaczor (Warta Poznań)           1.54,80

2. Marcin Grzybowski (Posnania Poznań)    1.55,25

3. Michał Kudła (Posnania Poznań)         1.56,88

C-2

1. Joshua Drojetzki, Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)      1.49,77

2. Piotr Polak, Szymon Kosteński (Posnania Poznań)                      1.52,65

3. Łukasz Nowak, Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań)                       1.53,78

1000 m:

K-1

1. Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)       3.42,24

2. Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz)         3.42,44

3. Tomasz Olszewski (Posnania Poznań)           3.43,65

K-2

1. Mariusz Kujawski, Paweł Szandrach (Zawisza Bydgoszcz)       3.32,64

2. Wojciech Pannellier, Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok)    3.33,82

3. Marcin Nickowski, Grzegorz Błęka (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) 3.36,92

K-4

1. Sebastian Szypuła, Rafał Maroń, Martin Brzeziński, Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz) 3.07,18

2. Tomasz Olszewski, Łukasz Jędrzejczak, Mateusz Olejniczak, Bartosz Stabno (Posnania Poznań) 3.09,10

3. Wojciech Pannellier, Paweł Florczak, Rafał Rosolski, Paweł Skowroński (UKS Dojlidy Białystok) 3.12,95

C-1

1. Marcin Grzybowski (Posnania Poznań)    4.04,35

2. Piotr Kuleta (Zawisza Bydgoszcz)       4.05,06

3. Tomasz Kaczor (Warta Poznań)           4.07,97

C-2

1. Joshua Drojetzki, Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) 4.01,84

2. Piotr Polak, Szymon Kosteński (Posnania Poznań)                 4.04,12

3. Tomasz Pośpiech, Jacek Kamiński (AZS AWF Poznań)                4.08,40

C-4

1. Joshua Drojetzki, Roman Rynkiewicz, Wojciech Chudy, Marcin Żołna (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) 3.46,55

2. Patryk Glanowski, Patryk Sokół, Michał Łubniewski, Vincent Słomiński (Stomil Poznań) 3.46,98

3. Łukasz Nowak, Jacek Kamiński, Mariusz Ruczyński, Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań)    3.47,18

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama