Reklama

Reklama

MP w Boksie w Strzegomiu - wyniki

Brązowy medalista mistrzostw Europy 2008 Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) spotka się z Krzysztofem Ciereszko (Tygrys Elbląg) w półfinale wagi lekkopółśredniej (64 kg) mistrzostw Polski w boksie, które odbywają się w Strzegomiu.

W pojedynkach ćwierćfinałowych obaj wygrali ze swoimi rywalami przed czasem - Łęgowski pokonał Krystiana Huczkę (ZKB Zgorzelec), a Ciereszko Tomasza Mazura (Gwardia Wrocław).

Reklama

Rok temu w finale MP w Pniewach górą był bardziej doświadczony Łęgowski, który zwyciężył Ciereszkę 12:4.

W strefie medalowej jest też inny pięściarz Hetmana, 33-letni Andrzej Liczik. Zawodnik urodzony na Ukrainie wrócił do kategorii 57 kg (poprzednio 60 kg), a w walce o finał zmierzy się z Maciejem Mierzyńskim (Cristal Białystok).

Na ringu w Strzegomiu nie zabrakło niespodzianek, bowiem nawet do ćwierćfinałów nie dotarli ubiegłoroczni wicemistrzowie kraju Krzysztof Chudecki (PKB Poznań; 69 kg) i Marcin Jerzyk (PKB Poznań; +91 kg).

Wyniki walk ćwierćfinałowych MP (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

51 kg:

Rafał Kaczor (SSS Bokser Strzegom) - Michał Sapek (Polonia Świdnica) 2r. pps

Wojciech Peryt (Broń Radom) - Konrad Rogowski (DKB Dąbrowa Górnicza) 4:4 (10-7)

Piotr Gudel (Cristal Białystok) - Stanisław Karpisiewicz (GOKSiR Brzeziny) 5:1

Tomasz Duda (Radomiak Radom) - Krystian Pawlikowski (PKB Poznań) 6:4

54 kg:

Kamil Łaszczyk (Gwardia Wrocław) - Piotr Duda (Wiktoria Szydłowiec) 8:3

Krzysztof Rogowski (PKB Poznań) - Sylwester Zięba (Śląsk Ruda Śląska) 8:0

Paweł Czajka (PKB Poznań) - Kamil Jaworek (DKB Dąbrowa Górnicza) 5:1

Mariusz Burzyński (SSS Bokser Strzegom) - Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) 8:0

57 kg:

Andrzej Liczik (Hetman Białystok) - Roman Waszkowski (Wda Świecie) 1r. rsc

Maciej Mierzyński (Cristal Białystok) - Paweł Trypuć (Hetman Białystok) 7:1

Mateusz Mazik (RMKS Rybnik) - Dawid Stempniewski (Tygrys Elbląg) 9:0

Paweł Juszczyk (Hetman Białystok) - Marek Jędrzejewski (PKB Poznań) 5:3

60 kg:

Michał Chudecki (PKB Poznań) - Krzysztof Łojewski (Fenix Warszawa) 6:0

Łukasz Pis (PTB PM Tarnów) - Michał Skrzyniar (Sako Gdańsk) 6:1

Damian Wrzesiński (PKB Poznań) - Michał Syrowatka (Hetman Białystok) 5:1

Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka) - Mariusz Chrzanowski (Rushh Kielce) 5:0

64 kg:

Krzysztof Ciereszko (Tygrys Elbląg) - Tomasz Mazur (Gwardia Wrocław) 1r. rsc

Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) - Krystian Huczko (ZKB Zgorzelec) 3r. pps

Michał Żeromiński (Radomiak Radom) - Maciej Sieiński (Cristal Białystok) 2r. rsc

Tomasz Mazur (PKB Poznań) - Marcin Myszka (Ósemka Chojnice) 5:1

69 kg:

Kamil Szeremeta (Hetman Białystok) - Piotr Sokołowski (Sztorm Szczecin) 5:0

Piotr Sielawa (Hetman Białystok) - Krystian Czekański (niestowarzyszony) 2r. pps

Sebastian Jaszowski (SSS Bokser Strzegom) - Paweł Michalik (Legia Warszawa) 9:4

Maciej Sulęcki (Gwardia Warszawa) - Damian Mielewczyk (Wisła Tczew) 5:0

75 kg:

Piotr Ruciński (SSS Bokser Strzegom) - Maciej Adamiak (PKB Poznań) 5:1

Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) - Rafał Sodór (Victoria Ostrołęka) 5:1

Robert Świerzbiński (Hetman Białystok) - Gracjan Szadziński (Skorpion Szczecin) 5:2

Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk) - Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) 4:1

81 kg:

Krzysztof Ceglarek (PKB Poznań) - Michał Boruc (Start Częstochowa) 4:0

Włodzimierz Letr (PKB Poznań) - Dawid Sławiński (Cristal Białystok) 4:2

Krzysztof Sadłoń (SSS Bokser Strzegom) - Dariusz Juraszek (DKB Dzierżoniów) 7:0

Damian Kośmider (Tygrys Elbląg) - Dawid Deik (PKB Poznań) 7:5

91 kg:

Piotr Samełko (Mazur Ełk) - Adam Gajewski (Polonia Świdnica) 6:2

Tomasz Duszak (Junior Boks Poznań) - Radosław Kolec (Sztorm Szczecin) 10:3

Michał Olaś (Fenix Warszawa) - Dariusz Matejek (SSS Bokser Strzegom) 7:1

Mateusz Malujda (niestowarzyszony) - Paweł Tejza (Skorpion Szczecin) 17:3

+91 kg:

Michał Jabłoński (Wisłok Rzeszów) - Piotr Filus (Wisła Kraków) 6:4

Jacek Głowacki (Bukowina Wałcz) - Krzysztof Kosela (Paco Lublin) 11:6

Łukasz Zygmunt (Polonia Świdnica) - Maciej Bogdała (BKG Gorzów Wielkopolski) 5:1

Michał Towarnicki (Skorpion Szczecin) - Damian Trzciński (FCK Bydgoszcz) 4:1

Dowiedz się więcej na temat: Tygrys | Świdnica | Radom | Wrocław | polonia | mazur | kamil | gwardia | Warszawa | cristal | Szczecin | tygrys | bokser | Elbląg | Hetman | PKB | Białystok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama