Reklama

Reklama

Motocyklowe MŚ. Rossi zostaje na kolejny sezon w MotoGP

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi przedłużył na sezon 2021 kontrakt z teamem Petronas Yamaha i nadal będzie startował w królewskiej klasie MotoGP - potwierdził oficjalnie zespół, dementując plotki o zakończeniu przez Włocha kariery.

41-letni Rossi, który ma w dorobku siedem tytułów wywalczonych w MotoGP, przyznał, że decyzja o dalszych startach w mistrzostwach świata nie była łatwa.

Reklama

"Wyzwanie jest coraz trudniejsze, gdyż młodzi zawodnicy jeżdżą coraz lepiej i szybciej. Ale ja to kocham i nadal chcę startować, choć zdaję sobie sprawę, że będzie mi coraz trudniej utrzymać się na szczycie" - powiedział Rossi przed Grand Prix Katalonii.

O tym, że Włoch może zakończyć karierę było głośno od kilku miesięcy. Dobrze poinformowani twierdzili, że on sam już podjął taką decyzję, ale czeka z jej ogłoszeniem na koniec sezonu. Jak się okazało, to były tylko plotki.

"Cieszymy się, że Valentino zostanie w MotoGP przez kolejny rok i jesteśmy pewni, że fani tego sportu czują to samo" - powiedział dyrektor zarządzający Yamaha Motor Racing Lin Jarvis.

Liderem cyklu MotoGP po siedmiu wyścigach jest Włoch Andrea Dovizioso - 84 pkt. Jego przewaga nad Hiszpanem Maverickiem Vinalesem wynosi zaledwie jeden punkt. Rossi jest aktualnie dziewiąty - 58.

wha/ pp/

Dowiedz się więcej na temat: Valentino Rossi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje