Reklama

Reklama

Montezemolo: Schumacher wróci do F1

Prezydent Ferrari, Luca di Montezemolo uważa, że Michael Schumacher wróci do Formuły 1 i podpisze na przyszły sezon umowę z teamem Mercedes. - Rozmawiałem z nim w środę i powiedział mi, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale jest na to bardzo duża szansa - zdradził na konferencji prasowej zorganizowanej po tradycyjnym, świątecznym spotkaniu Ferrari.

Temat powrotu Schumachera elektryzuje cały świat Formuły 1, a di Montezemolo to osoba, która pracowała z Niemcem, gdy ten zdobywał tytuły mistrzowskie w barwach Ferrari. - Każdy w swoim życiu robi to, co uważa za słuszne i potrafię zrozumieć, że jest ktoś, kto w wieku 41 lat chce ponownie spróbować jazdy w bolidzie Formuły 1 - powiedział Włoch.

Reklama

Prezydent Ferrari dodał, że Schumacher był zupełnie rozbity po decyzji lekarzy, którzy nie pozwolili mu w zeszłym sezonie zastąpić w jednym z bolidów włoskiego teamu Felipe Massy. - Zadzwonił wtedy do mnie i był zupełnie zdruzgotany, długo nie mógł pogodzić się z tą decyzją - dodał di Montezemolo. - Jednak ten obecny Michael, planujący podpisanie umowy z Mercedesem, to ktoś zupełnie inny, niż ten, którego znam od lat. Prawdziwy Schumacher zawsze mówił mi, że marzy o zakończeniu swojej kariery w barwach Ferrari.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama