Reklama

Reklama

MMP w taekwondo: Tylko jeden złoty medal został w kraju

Tylko jeden złoty medal 17. międzynarodowych mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim, spośród ośmiu możliwych do zdobycia w rywalizacji mężczyzn, pozostał w kraju. W Warszawie startowało blisko 150 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw.

Ten jedyny złoty krążek wywalczył Piotr Hatowski z OSW AZS Start Olsztyn. Brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy w finale kategorii powyżej 87 kg pokonał Adama Lasotę z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo.

Reklama

Jak zaznaczył sekretarz generalny Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Bohdan Włostowski, gwiazdami turnieju w stołecznej hali Siennicka byli tegoroczni medaliści mistrzostw Europy seniorów - reprezentanci Azerbejdżanu.

- Z powodów zdrowotnych nie wziął udziału w zawodach nasz najlepszy zawodnik, brązowy medalista mistrzostw Europy Łukasz Śmigaj z TKD Środa Wielkopolska - poinformował sekretarz.

W rywalizacji kobiet złote krążki wywalczyły cztery Polki: w kategorii do 49 kg Beata Przewłocka (AZS UWM Olsztyn), do 53 kg Alicja Podchul (AZS AWF Warszawa), do 57 kg Agata Jackiewicz (OSW AZS Start Olsztyn) i do 67 kg Urszula Siliwonik (MKS Huragan Międzyrzec Podlaski).

Warszawska impreza była dla szkoleniowców sprawdzianem ich podopiecznych przed otwartymi mistrzostwami Azerbejdżanu oraz drużynowym Pucharem Europy, które to zawody odbędą się pod koniec października w Baku.

- W poniedziałek rozpocznie się kilkudniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, w którym udział wezmą najlepsi polscy kadrowicze. Trenować będą wspólnie z zawodnikami Uniwersytetu Keimyung z Korei Południowej, którzy przyjechali do Polski dzięki naszej współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie - dodał Włostowski.

Medaliści 17. międzynarodowych mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim:

kobiety

-

49 kg

1. Beata Przewłocka (AZS UMW Olsztyn)

2. Ewelina Walkiewicz (AZS UWM Olsztyn)

3. Katarzyna Plona (AZS AWF Warszawa)

. Marta Antkowiak (AZS OŚ Poznań)

-

53 kg

1. Alicja Podchul (AZS AWF Warszawa)

2. Klaudia Wicik (OSW Start OLS Olsztyn)

3. Gabriela Guzowska (Victoria Morąg)

-

57 kg

1. Agata Jackiewicz (OSW Start OLS Olsztyn)

2. Magdalena Markiewicz (OSW Start OLS Olsztyn)

3. Alicja Pałaszewska (Nidzicki KTS Kozłowo)

. Aleksandra Uścińska (Grunwald Poznań)

-

62 kg

1. Daria Jakowlewa (Ukraina)

2. Kamila Krygier (AZS UWM Olsztyn)

3. Sonja Millert (AZS OŚ Poznań)

-

67 kg

1. Urszula Siliwoniuk (Huragan Międzyrzec Podlaski)

2. Paulina Małek (Zespół Szkół Bełżyce)

3. Klaudia Prusaczyk (AZS UWM Olsztyn)

. Aleksandra Anisiewicz (AZS AWF Warszawa)

-

+73 kg

1. Anna Gorbaczewa (Rosja)

2. Iwona Kosiorek (Grunwald Poznań)

3. Katarzyna Kalinowska (AZS UWM Olsztyn)

. Natalia Rybarczyk (Grunwald Poznań)

-

mężczyźni

54 kg

1. Kim Jin Gon (Korea Płd)

2. Andriej Swirski (Białoruś)

3. Krzysztof Jasiński (Ilyo Bolesławiec)

. Ilia Kokszyntasa (Białoruś)

-

58 kg

1. An Yong Chul (Korea Płd)

2. Samir Ajdinow (Azerbejdżan)

3. Patryk Rodzik (Andros Puławy)

. Eryk Rodzik (Andros Puławy)

-

63 kg

1. Jang Min Ho (Korea Płd)

2. Adam Filipek (AZS AWF Warszawa)

3. Szymon Sycz (AZS AWF Wrocław)

. Zyja Gasimow (Azerbejdżan)

-

68 kg

1. Fariz Alijew (Azerbejdżan)

2. Kim Seong Yeob (Korea Płd)

3. Mateusz Pacut (KS Protektor Lublin)

. Bartosz Kałużny (AZS OŚ Poznań)

-

74 kg

1. Elwin Mammadow (Azerbejdżan)

2. Karol Wielgosz (AZS UWM Olsztyn)

3. Kamil Kiczka (UKS Arcus Krynica-Zdrój)

. Cehlar Ondrej (Słowacja)

-

80 kg

1. Jeong Yong (Korea Płd)

2. Ramin Azizow (Azerbejdżan)

3. Bartosz Kołecki (AZS OŚ Poznań)

. Witali Kolas (Białoruś)

-

87 kg

1. Raszad Ahmadow (Azerbejdżan)

2. Tawakkul Bajramow (Azerbejdżan)

3. Yu Seok Jin (Korea Płd)

. Rustam Iritow Lie (Cheol In Warszawa)

-

+87 kg

1. Piotr Hatowski (OSW Start OLS Olsztyn)

2. Adam Lasota (Tygrys Kętrzyn)

3. Choi Je Min (Korea Płd)

. Aleksander Rychlik (OSW Start OLS Olsztyn)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje