Reklama

Reklama

Mistrzowie sportu wspierają hospicjum w Gorzowie

Ubiegłoroczny mistrz świata w jeździe na żużlu Tomasz Gollob oraz mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie Michał Jeliński podpisali się na koszulkach, które trafią na licytację podczas balu charytatywnego Stali Gorzów na rzecz miejscowego hospicjum.

Koszulki należały do mieszkańca Gorzowa, kolarza Krzysztofa Pniewskiego, który w listopadzie br. uczestniczył w wyścigu kolarskim na tzw. Szlaku Konkwistadorów, którego trasa liczy ok. 400 km przez Amerykę Środkową.

Po ukończeniu rajdu postanowił przekazać koszulki, w których jechał, z podpisami mistrzów sportu na cel charytatywny. "Michała Jelińskiego znam od kilku lat i jest dla mnie autorytetem, bo choć choruje na cukrzycę, walczy o najwyższe sportowe cele. Nie poddaje się. A i Tomek Gollob chętnie przyłączył się do akcji, co czyni go jeszcze większym sportowcem" - podkreślił Pniewski.

Reklama

"Zawsze wspieram takie akcje, bo tak należy. Od życia nie wolno tylko brać, trzeba też pomagać innym ludziom. Tak powinno być" - powiedział PAP kapitan Caelum Stali Gorzów Tomasz Gollob.

Koszulki z podpisami sportowców zostaną zlicytowane w styczniu na balu charytatywnym na rzecz hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama