Reklama

Reklama

Ministerstwo daje 15 mln zł na rozwój mniejszych klubów

Małe i średnie kluby sportowe, dzięki programowi "Klub", mają otrzymać od Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł na rozwój.

- To właśnie tam zaczyna się przygoda wielu medalistów - mówi o klubach minister sportu Witold Bańka.  

Minister sportu na środowej konferencji w Warszawie podkreślił, że celem programu jest wspieranie małych i średnich klubów sportowych, bo to właśnie tam "zaczyna się przygoda ze sportem wielu medalistów, wielu olimpijczyków, wielu gwiazd sportowych".

Jak powiedział, w ramach programu dofinansowane zostaną: praca trenera klubowego, zgrupowań i sprzętu sportowego. - To są trzy proste zadania, które są kwintesencją sportu, to, co dzieciom i młodzieży najbardziej jest potrzebne do treningu - dodał.

Reklama

Na program przeznaczono 15 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Będzie on realizowany od 1 kwietnia do 15 grudnia 2016 r. Wnioski należy składać do 15 kwietnia, ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż 15 czerwca. Do tej pory do programu zgłosiło się ponad 3 tys. klubów.

- Dean Smith, trener Michaela Jordana, był określany przez niego jako jego drugi ojciec. Gdyby spytać wielu sportowców o ich przygodę ze sportem, o ich drogę sportową, życiową, to myślę, że właśnie tak określaliby swoich pierwszych trenerów, swoje początki - mówił Bańka.

Jak podkreślił Bańka, były lekkoatleta, wynika to również z jego doświadczenia. - Gdy zaczynałem, mój pierwszy trener był jak mój drugi ojciec. To był pasjonat sportu, pracował przez wiele lat z młodzieżą, z dziećmi, wychowywał medalistów, mistrzów świata, mistrzów Europy, olimpijskich i za swoją pracę otrzymywał niewielkie, można wręcz powiedzieć, symboliczne wynagrodzenie - powiedział minister.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy