Reklama

Reklama

Mido po latach wrócił do Ajaksu Amsterdam

Piłkarz, którego dwa miesiące temu za darmo oferowano Lechowi Poznań zagra w Ajaksie. Mowa o egipskim napastniku Mido, który na zasadzie wolnego transferu przeszedł z angielskiego Middlesborough do ekipy z Amsterdam Arena.

27-letni snajper podpisał z Ajaksem roczny kontrakt. Piłkarz ma być cennym uzupełnieniem klubowego ataku, który został latem osłabiony po odejściu Kennedy'ego Bakircioglu, Dennisa Rommedahla i Marko Pantelicia.

Trener Martin Jol przyznał, że Mido był jednym z jego transferowych priorytetów, a kontrakt podpisano po długich negocjacjach.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie dobiliśmy targu. Potrzebowaliśmy jeszcze jednego napastnika i ciężko pracowaliśmy, aby pozyskać relatywnie taniego piłkarza" - przyznał cytowany przez oficjalną stronę klubu z Eredivisie trener Ajaksu.

Reklama

Mido grał już w drużynie z Amsterdam Arena w latach 2001-2003. W tym czasie wystąpił w 57 meczach, w których zdobył 21 bramek. Później przeniósł sie do Olympique Marsylia, grał także w Romie i Tottenhamie. Latem 2007 przeszedł do Middlesborough, które wypożyczało go m.in. do Zamaleku, West Hamu, czy Wigan.

W czerwcu 2010 propozycję zatrudnienia Egipcjanina dostał trener napastników Lecha Poznań, Andrzej Juskowiak. "Kolejorz" nie podjął jednak rozmów, gdyż nie był w stanie sprostać wymaganiom płacowym piłkarza (800 tysięcy euro rocznie). Co ciekawe, w trakcie wypożyczenia do West Hamu zawodnik zgodził się na grę za jedyne 1000 funtów tygodniowo.

Zobacz jak strzelał Mido za najlepszych lat!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje