Reklama

Reklama

Mido po latach wrócił do Ajaksu Amsterdam

Piłkarz, którego dwa miesiące temu za darmo oferowano Lechowi Poznań zagra w Ajaksie. Mowa o egipskim napastniku Mido, który na zasadzie wolnego transferu przeszedł z angielskiego Middlesborough do ekipy z Amsterdam Arena.

27-letni snajper podpisał z Ajaksem roczny kontrakt. Piłkarz ma być cennym uzupełnieniem klubowego ataku, który został latem osłabiony po odejściu Kennedy'ego Bakircioglu, Dennisa Rommedahla i Marko Pantelicia.

Reklama

Trener Martin Jol przyznał, że Mido był jednym z jego transferowych priorytetów, a kontrakt podpisano po długich negocjacjach.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie dobiliśmy targu. Potrzebowaliśmy jeszcze jednego napastnika i ciężko pracowaliśmy, aby pozyskać relatywnie taniego piłkarza" - przyznał cytowany przez oficjalną stronę klubu z Eredivisie trener Ajaksu.

Mido grał już w drużynie z Amsterdam Arena w latach 2001-2003. W tym czasie wystąpił w 57 meczach, w których zdobył 21 bramek. Później przeniósł sie do Olympique Marsylia, grał także w Romie i Tottenhamie. Latem 2007 przeszedł do Middlesborough, które wypożyczało go m.in. do Zamaleku, West Hamu, czy Wigan.

W czerwcu 2010 propozycję zatrudnienia Egipcjanina dostał trener napastników Lecha Poznań, Andrzej Juskowiak. "Kolejorz" nie podjął jednak rozmów, gdyż nie był w stanie sprostać wymaganiom płacowym piłkarza (800 tysięcy euro rocznie). Co ciekawe, w trakcie wypożyczenia do West Hamu zawodnik zgodził się na grę za jedyne 1000 funtów tygodniowo.

Zobacz jak strzelał Mido za najlepszych lat!

Dowiedz się więcej na temat: Arena | Amsterdam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje