Reklama

Reklama

Michał Żewłakow: Kapitan, poliglota i tłumacz w jednym

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Żewłakow czasami występuje w roli... tłumacza. Pod względem znajomości języków obcych obrońca Olympiakosu Pireus nie ustępuje selekcjonerowi Leo Beenhakkerowi.

"W szkole uczyłem się rosyjskiego, ale nic nie pamiętam. Jednak już w trakcie kariery piłkarskiej postanowiłem sobie, że będę się uczył języków. Dobrze znam angielski i francuski, porozumiewam się w serbskim, a po grecku też już potrafiłbym wypowiedzieć to, co myślę" - powiedział PAP 33-letni Michał Żewłakow, który futbolową przygodę - podobnie jak brat bliźniak Marcin (obecnie APOEL Nikozja) - rozpoczynał w Warszawie, na boiskach Drukarza i Polonii.

"Ale to nie koniec. Uczę się hiszpańskiego. Cieszę się również z językowych zdolności dzieci. Siedmioletnia Maja fajnie mówi po francusku, bo właśnie do takiej szkoły chodzi. Kuba ma dopiero dwa i pół roku" - dodał.

Reklama

Żewłakow jest nie tylko kapitanem kadry, ale i tłumaczem. Na treningach i odprawach obok niego zawsze jest urodzony we Francji Ludovic Obraniak. Praktycznie nikt w reprezentacji nie zna francuskiego, więc z prośbą o pomoc zwrócono się do gracza Olympiakosu. "Jestem tego zdania, że jeśli jest jakiś problem, to trzeba go rozwiązywać szybko. Dla mnie nie ma kłopotu, chętnie tłumaczę Ludo wszelkie polecenia trenera".

z Muehlheim - Radosław Gielo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL