Reklama

Reklama

Michael Schumacher: Nie jesteśmy gotowi

Stajnia Mercedes.GP, nie jest przygotowana na zwycięstwa w pierwszych eliminacjach mistrzostw świata Formuły 1. Do takich wniosków, po ostatnich testach, doszedł niemiecki kierowca tego zespołu, siedmiokrotny mistrz świata Michael Schumacher.

Team Mercedes.GP miał w nadchodzącym sezonie Formuły 1 odgrywać pierwszoplanową rolę na wyścigowych torach. Tymczasem u progu tegorocznej rywalizacji, as atutowy, wielokrotny mistrz świata Michael Schumacher otwarcie przyznaje, że ekipa nie jest gotowa do zwycięstw od pierwszych zawodów Grand Prix. Wątpliwości Niemca pojawiły się po ostatnich testach na torze w Barcelonie, gdzie M. Schumacher kręcił czasy na poziomie 7. miejsca.

"Nadal nie jesteśmy przygotowani do wygrywania, od pierwszych wyścigów. Nie jest to budująca rzeczywistość, ale też nie robimy z tego powodu, żadnych panicznych posunięć. Najpilniejszy problem do rozwiązania nie jest odległą przyszłością, jest w zasięgu naszych rąk, i zrobimy wszystko żeby się z nim uporać. Sprzyja temu doskonała atmosfera w zespole"- wyznaję na łamach "La Gazzetta dello Sport " Michael Schumacher

Reklama

Schumacher nie sprecyzował dokładnie, jaki to problem. Zaprzeczył natomiast, iż kłopotem może być jego wiek i wcześniejsze kłopoty zdrowotne.

"To że przekroczyłem pewien etap wiekowy, nie ma żadnego znaczenia, dla osiągania dobrych wyników. Przeciwnie, czuję się młodszy niż kiedykolwiek i kompletnie nie odczuwam tych lat, które mam wpisane w paszporcie." - zapewniał dziennikarzy z "La Gazzetta dello Sport" niemiecki kierowca.

Robert Galiński

Reklama

Reklama

Reklama