Reklama

Reklama

Miasto sfinansuje budowę stadionu Wisły?

Wiele wskazuje na to, że niebawem kibice w Krakowie doczekają się nowoczesnego stadionu, którego nie będą musieli się wstydzić.

Właściciel Wisły Kraków Bogusław Cupiał otrzymał od prezydenta Krakowa Andrzeja Gołasia gwarancję, że miasto wesprze budowę nowoczesnego stadionu przy ul Reymonta.

Reklama

- Nie wiem, czy słowo gwarancja jest w tym wypadku najwłaściwsze. Możemy cieszyć się, że prezydent miasta w sposób tak jednoznaczny wsparł nasze działania, bo taki jest sens rozmowy prezesa Cupiała z prezydentem Krakowa. Trudno w tej chwili powiedzieć cokolwiek w sensie czysto formalnym, bardziej było to wskazanie dobrej woli obu stron niż spotkanie w sprawie decyzji techniczno-ekonomicznych. Obaj panowie nie dokonywali bowiem ścisłych analiz, ale był to akt woli obu stron. Deklaracja działania w kierunku budowy stadionu Wisły.

Nie wiem na jakiej podstawie podawane są informacje o pojemności stadionu, gwarancjach obu stron czy też przyszłorocznego terminu powstania stadionu. Jeśli już, wynika to ze zbyt chyba optymistycznej interpretacji stanowisk obu stron. Tym bardziej, że nasze wcześniejsze projekty zakładały, że stadion powstanie w ciągu niespełna trzech lat. Tak więc nie mam żadnych oficjalnych informacji do przekazania w tej sprawie. Oczywiście, bardzo istotne jest to, że w kwestii budowy stadionu Wisły wykonane zostały kolejne ruchy - wyjaśnił INTERIA.PL rzecznik prasowy Wisły SSA, Andrzej Skowroński.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | Kraków | stadiony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje