Reklama

Reklama

Memoriał Agaty Mróz ostatnim sprawdzianem siatkarek przed ME

Reprezentacje Rosji, Chorwacji i Słowacji będą rywalami polskich siatkarek podczas III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który w piątek rozpocznie się w Dąbrowie Górniczej. Polki kończą tym turniejem przygotowania do mistrzostw Europy.

- To będą nasze ostatnie mecze przez mistrzostwami. Wynik jest istotny. Nie można bowiem przegrywać, a potem jechać na ważną imprezę myśląc, że się będzie wygrywało. To jeszcze nie będzie ta ostateczna forma zespołu, jaką - mam nadzieję - osiągniemy na ME - powiedział trener Polek Alojzy Świderek.

Kadra przygotowuje się do memoriału i mistrzostw w Szczyrku. Na razie trenuje 16 siatkarek, 17 września zostanie ogłoszona 14-osobowy skład na mistrzostwa, które od 23 września rozgrywane będą w Serbii i Włoszech. Rywalami Polek w grupie C będą Izrael, Rumunia i Czechy.

Reklama

Spośród uczestników memoriału tylko Słowaczki nie zagrają w ME.

Program turnieju

piątek

17.00 - Chorwacja - Rosja

20.00 - Polska - Słowacja

sobota

11.00 - Rosja - Słowacja

14.00 - Polska - Chorwacja

niedziela

11.00 - Chorwacja - Słowacja

14.00 - Polska - Rosja

Memoriał to także okazja propagowania krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepów szpiku kostnego. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku.

Agata Mróz-Olszewska była dwukrotną mistrzynią Europy, dwa razy wywalczyła ze Stalą Bielsko-Biała mistrzostwo Polski, a raz w barwach Gruppo 2002 Murcja - tytuł mistrza Hiszpanii. Chorowała na mielodysplazję szpiku kostnego. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku 26 lat. Propagowała honorowe oddawanie krwi i szpiku kostnego. Po śmierci jej przyjaciele, wraz z mężem Jackiem Olszewskim, postanowili kontynuować tę działalność, stąd pomysł organizacji memoriału.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy