Reklama

Reklama

Media: de Gea zostanie zawodnikiem MU

Manchester United uzgodnił z Atletico Madryt warunki transferu 20-letniego bramkarza Davida de Gei, który w angielskim klubie ma być następcą kończącego karierę dwa razy starszego Holendra Edvina van der Sara - poinformowały hiszpańskie media.

Według nich, półfinalista Ligi Mistrzów i lider angielskiej ekstraklasy zapłaci za de Geę 20 mln euro. Kontrakt będzie obowiązywał przez pięć lat.

Reklama

W angielskich gazetach już od miesiąca spekulowano, że młody Hiszpan od nowego sezonu będzie bronił bramki "Czerwonych Diabłów". Od dłuższego czasu mieli go obserwować szkoleniowcy i skauci tego klubu. Odpowiadając w nim za szkolenie bramkarzy Eric Steele od pewnego czasu z kolei uczy się... hiszpańskiego.

Van der Sar w styczniu oficjalnie zapowiedział, że obecny sezon będzie jego ostatnim w karierze. Jednym z jego zmienników jest od 2006 roku Tomasz Kuszczak. 29-letni Polak rozegrał do tej pory w barwach zespołu z Manchesteru 60 spotkań. W ubiegłym tygodniu ogłosił jednak, że po sezonie chciałby zmienić pracodawcę.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Atletico Madryt | Manchester United

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama