Meb Keflezighi wygrał maraton w Nowym Jorku

Urodzony w Erytrei 34-letni reprezentant USA Meb Keflezighi został zwycięzcą 40. nowojorskiego maratonu. Wicemistrz olimpijski z Atlanty (1996) dystans 42 km 195 m pokonał w niedzielę w 2:09.15.

Drugie miejsce zajął Kenijczyk Robert Kipkoech Cheruiyot, a trzecie Marokańczyk Jaouad Gharib.

W gronie kobiet triumfowała dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 10 000 m, 37-letnia Etiopka Derartu Tulu (2:28.52).

Wśród zawodników na wózkach sportowych (handcycles) trzeci był Arkadiusz Skrzypiński (Vobis Start Szczecin).

W jubileuszowej edycji jednego z najsłynniejszych na świecie maratonów wystartowało ponad 40 tys. osób ze 105 krajów.