ME w zapasach: Bieńkowski piąty, Krawczyk siódma

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) zajął piąte miejsce w wadze 61 kg w odbywających się w fińskim Vantaa zapaśniczych mistrzostwach Europy w stylu wolnym. Na siódmej pozycji w kategorii 53 kg uplasowała się Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm).

Bieńkowski w pojedynku o brązowy medal przegrał 1:3 z Rumunem Andrei Prepelitą. Złoty medal zdobył Azer Hadżi Alijew. To druga piąta lokata Polaków w Vantaa. W poniedziałek na tej pozycji w wadze 48 kg sklasyfikowana została Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa).

Zapaśnik z Białogardu rozpoczął turniej od porażki przez przewagę techniczną 1:16 z późniejszym wicemistrzem Europy Rosjaninem Bechanem Gojgieriejewem. Dało mu to możliwość pojedynku w repesażu, w którym zwyciężył w identyczny sposób jak Rosjanin (13:1) Macedończyka Jasina Redzalariego. W walce o brąz podopieczny trenera Jusupa Abdusałamowa nie sprostał Prepelicie.

Krawczyk stoczyła także trzy pojedynki. Zaczęła od wygranej z Łotyszką Karaliną Tjapko (przewaga techniczna 10:0). W identyczny sposób rozstrzygnęła walkę z Białorusinką Nadzeją Szuszko (11:1). W ćwierćfinale lepszą od Polki była późniejsza brązowa medalistka Rumunka Ana Maria Paval, wygrywając 3:1.

W środę w trzecim dniu imprezy wystąpią Anna Zwirydowska (ZTA Zgierz) - 55 kg, Daria Osocka (Agros Żary) - 69 oraz Krystian Brzozowski (Orzeł Namysłów) - 74  kg.